Коли вибухає будь-який боєприпас, на певний час в повітрі опиняється багато сірки та інших хімічних речовин, якими бажано не дихати. Пил осяде, вітер розжене, вже буде безпечніше. Але одразу після вибуху варто обличчя мати закритим, – розповів кореспонденту “ВК” Олексій Василюк, голова ГО “Українська природоохоронна група”, м.н.с. Інституту зоології м. І.І. Шмальгаузена НАН України.
Закривати тканиною, шаликом або маскою варто обличчя і там, де палають або щойно горіли автомобілі.
Ще одна помилка, на яку звертає увагу Олександр Василюк – легковажно ставитися до небезпеки, пов’язаної з забрудненням від військової техніки, яка горіла та залишилася від росіян:
Ми ж хочемо прожити довше. Часом серце болить, коли бачиш фотографії : наприклад, на Reuters – згорілий танк, башта, і поруч помідори рядочками. Та ж туди підходити не можна. Люди під танком, прямо тут, саджають салат і капусту.
Раніше “ВК” розповідав, що через російську агресію значних збитків зазнає довкілля. Зокрема, огорожі на кордонах перешкоджають природній міграції тварин, які живуть на півночі країни, зокрема, на території Чорнобильського заповідника.