Якість життя людей напряму залежить від рівня екології – депутатка після відвідин сміттєпереробного заводу

Автор: Любава Лисичкіна
20:28 04.12.2021

Сміттєпереробний завод сильно вразив технологічністю та інноваційністю. Не залишається жодного матеріалу, який би вони не змогли переробити та отримати біогаз чи електроенергію. Завод працює без зупинок цілодобово – 24/7, спалюючи 650 тонн сміття щодоби.

Якість життя людей напряму залежить від рівня екології – депутатка після відвідин сміттєпереробного заводу Фото: Facebook Європейської Солідарності
І все це сміттєпереробний завод та центр утилізації відходів у  швейцарському Берні, який відвідала в рамках робочого візиту депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Ірина Никорак у складі делегації Київради.
 
«Побутові, промислові, медичні та будівельні відходи звозять із Берну та 20 районів агломерації столиці. Ця система унікальна та, як запевнили інженери, єдина не тільки в Швейцарії, а й у всій Європі», – розповіла Ірина Никорак.
 
Вона також зазначила, що вартість будівництва заводу склала 520 мільйонів франків (560 млн доларів), при цьому грошей з бюджету міста не було витрачено. Заводом володіє приватна компанія, яка продає електроенергію та газ, забезпечуючи ним потреби міста. Біля 25% Берну опалюється саме за рахунок потужностей цього заводу. Шлак, який залишається після спалення сміття, розкладають на корисні складові: алюміній, руду, срібло та залізо, якого, до речі, таким чином отримують близько шести тонн.
«А ще нам треба дуже сильно попрацювати над культурою та звичкою сортувати сміття. У Берні це працює так: на кожну квартиру видають кольорові пакети на яких є номер вашої квартири. Якщо раптом ви змішали органічні відходи в один пакет з пластиком чи склом, вам випишуть височенний штраф. У місті є точки, куди можна привезти сміття та в різні баки відсортувати самостійно: залізні кришечки від скляних бутилок, світле скло від темного, і навіть капсули від кави. У Берні сміття – це ресурс, який безоплатно забирають, а потім забезпечують людей електроенергією, теплом та чистим повітрям і водою», – додала Ірина Никорак.
 
Депутатка наголошує, що чисте повітря та вода є невід’ємними складовими комфортного життя та здоров’я мешканців міста і покращення цих показників в Києві має стати пріоритетним напрямком роботи міської влади.
 
“У цих питаннях між нами та Європою поки що, на жаль, лежить величезна прірва”, – констатує депутатка.
 
Нагадаємо, 6 тисяч тонн медвідходів просто неба: фірма на Київщині завалила небезпечним сміттям 4 області.
 

Великий Київ у Google News

підписатися