Якість лишилася, своєчасність – проблема: як вплинула війна на лікування раку в Україні

Автор: Любава Лисичкіна
20:47 05.07.2023

Науковці Національного інституту раку, Inspiration Family, Global Medical Knowledge Alliance та OncoHub об’єдналися, щоб дослідити вплив війни на стан онкохворих та надання їм допомоги.

Якість лишилася, своєчасність – проблема: як вплинула війна на лікування раку в Україні
Світлодіодне освітлення

Про деякі результати розповіли в Національному інституті раку.

Було опитано 289 онкохворих українців. Це відважні жінки та чоловіки з різних областей, які протистоять хворобі ще з довоєнного часу. Це пацієнти з різними видами онкологічних захворювань, тому вони потребують різної допомоги – від імунотерапії до хірургічного лікування. Серед них: І або ІІ стадію онкології мали 112 осіб, ІІІ стадію – 80 осіб, а ІV – 79.

Одним з головних висновків опитування стало те, що якість медичної допомоги не зазнала особливих змін, але проблема полягає у своєчасності її надання.

В той же час опитані пацієнти зауважили, що час очікування на лікування збільшився найбільше на сході та півдні України, зокрема, 21% опитуваних покинули свою область саме через це.

Крім цього, 79% опитуваних повністю оплачують лікування власними коштами. Важливо відмітити, що держава фінансує витрати на лікування пацієнтів за конкретними напрямками, оскільки Інститут раку уклав договір з НСЗУ.

Відомо, Інститут раку отримав сучасний 32-зрізовий спіральний комп’ютерний томограф.

Великий Київ у Google News

підписатися