Про те, які рейси відновляться найближчим часом і як постраждав Міжнародний аеропорт ім. Сікорського «Київ», який кияни більше знають як «Жуляни», розповіла керівниця його прес-служби Галина Богданенко в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Київ» в спецпроекті «Карантин».
Отже, вже 16 червня деякі авіакомпаній почнуть виконувати свої рейси. Серед них «Wizz Air», «Белавіа», «ЛОТ Польські авіалінії» (міжнародні перельоти) і «Мотор Січ» (внутрішні перельоти).
Лоукостер «Wizz Air» сподівається, що вдасться відновити всі напрямки, які компанія здійснювала до введення карантину. Але це також буде залежати від того, коли країни відкриють авіасполучення. Поки компанія анонсувала рейси до Данії, Великобританії, Австрії і Португалії. Очікується, що з 1 липня почнуться польоти до Італії, а також до Барселони (Іспанія).
«Белавіа» відновлює рейс до Мінська, «Лот» – до Варшави.
Читайте також: Українські авіакомпанії готуються відновити польоти у Грузію (ДАТА)
При цьому в аеропорту будуть дотримуватися всіх заходів інфекційної безпеки – дезінфекція, обов’язкові захисні маски для всіх, температурний скринінг та ін. Але спеціальних тестів для пасажирів вводити тут не збираються.
Також Галина Богданенко розповіла, як постраждав аеропорт в Жулянах через карантин. Справа в тому, що всі евакуаційні, гуманітарні та бізнес-рейси були перенесені до «Борисполя». (До речі, до епідемії Жуляни здійснювали близько 80% бізнес-рейсів). Фактично з середини березня аеропорт «Київ» закрився на карантин.
Читайте також: Без їжі і в масках. Як тепер українці літатимуть в ЄС (СПИСОК)
При цьому втратив практично 100% доходів, 2 тисячі співробітників були відправлені у відпустку за свій рахунок, а також близько 8 тисяч осіб із суміжних підприємств.
Ми зверталися до Кабміну з проханням про дотації і реструктуризацію кредиту. І вже кілька років закликаємо дозволити нам однакові з «Борисполем» умови. Однак не отримали позитивної відповіді», – розповіла Галина Богданенко.
Також вона вважає, що аеропорт в Жулянах може не пережити пандемії і збанкрутувати.
Читайте також: «Світ буде іншим». 10 прогнозів президента МАУ Євгенія Дихне про авіабізнес
Як повідомлялось, керівництво аеропорту “Київ” неодноразово зверталось з проханням про допомогу до держави, але так і не було почуте.
Нагадаємо, 17 березня Україна закрила авіасполучення через пандемію коронавірусу. Частково продовжив працювати тільки “Бориспіль”, який виконує спецперевезення, але й там ситуація критична: 4 тисячі співробітників аеропорту “Бориспіль” без роботи. Прогноз невтішний.