Як зробити святковий стіл більш здоровим – поради МОЗ

Автор: Галина Ворона
16:50 30.12.2021

Багато накритий стіл із безліччю страв, смажена та жирна їжа, в’ялені м’ясо та риба, салати з майонезним соусом – так асоціюється святкування у нашій країні. Водночас незбалансоване харчування може спричинити низку хвороб, а переїдання зумовлює відчуття дискомфорту, важкості та переповненості в животі, а як наслідок – може викликати функціональні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Як зробити святковий стіл більш здоровим – поради МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я пропонують українцям цього року започаткувати нову традицію та приготувати здорове меню – адже страви до святкового столу можуть бути смачними й одночасно корисними.

Як зробити святкове меню більш здоровим і корисним

  • Обмежте кількість копченостей і консервів на столі. Вирішили приготувати м’ясо чи рибу? Краще запекти їх у духовці.
  • Додайте більше овочевих салатів. Але замість магазинних соусів та майонезів приготуйте домашній майонез або замініть його заправкою з йогурту або кефіру з великою кількістю зелені.
  • Відмовтеся від солодких напоїв, що містять цукор, проте споживайте більше рідини. Це може бути вода або чай, морс тощо. Щодо алкоголю, то навіть у свята потрібно пам’ятати: немає безпечної дози.
  • На десерт краще подати невелику кількість фруктів замість тістечок чи торта.
  • А коли ви все ж опинилися за святковим столом – скористайтеся принципом Тарілки здорового харчування.

У МОЗ також зауважили, що у період свят важливо дотримуватися звичного режиму харчування і не вживати надмірну кількість їжі. Голодувати весь день, щоб добряче поїсти ввечері – погана ідея. Робіть інтервали між трапезами: не менше трьох та не більше 4,5 годин, а також слідкуйте за розмірами порцій.

І найголовніше — проводьте більше часу в русі, приділіть час активностям на свіжому повітрі та пам’ятайте про карантинні обмеження! Зустрічати улюблене свято – це прекрасно, тож не перетворюйте його на звичайне поглинання їжі.

Читайте також: Совєцький новорічний стіл. Чи є за чим ностальгувати?   

Нагадаємо, у Києві на Різдво співатимуть колядки і водитимуть Козу.

Великий Київ у Google News

підписатися