Як зекономити до 40% на сплаті комуналки – поради Кличка

Автор: Марія Супрун
19:45 04.02

Енергоефективні заходи дозволяють мешканцям столичних багатоповерхівок економити на вартості комунальних послуг до 40%.

Як зекономити до 40% на сплаті комуналки – поради Кличка

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час відвідання будинку в Оболонському районі, де здійснили заходи з енергоефективності. У багатоповерхівці на вулиці Йорданській, зокрема, встановили індивідуальний теплопункт з погодним регулюванням та можливістю дистанційного керування з мобільного телефону, оновили мережі, замінили вікна і двері на сучасні, енергозберігаючі. На 2021 рік мешканці подали заявку на утеплення фасаду.

Загальна вартість робіт у будинку склала 1,2 млн грн. З яких допомога міста становила – 850 тис. грн, тобто 70%. У результаті вартість комунальних послуг для мешканців знизилась майже на 40%.

Так, за грудень власники двокімнатної квартири площею 60 кв. метрів сплатили менше 1 тисячі гривень. Тоді як мешканці такого ж будинку поруч, де енергоефективних робіт ще не здійснювали, сплатили за таку ж площу майже вдвічі більше.

Здійснення енергоефективних заходів – це реальний та ефективний спосіб зменшити вартість комунальних послуг для мешканців. І це особливо важливо сьогодні – на тлі зростання вартості природного газу та електроенергії. До того ж, люди повертають вкладені кошти за 1-2 опалювальних сезони. Все залежить від погодних умов та від технічного стану будинку», – зауважив Кличко.

За словами мера, Київ першим розпочав впроваджувати програми співфінансування термомодернізації будинків та надавати реальну допомогу людям для зниження цін у платіжках.

У столиці діє дві програми співфінансування. Це конкурс «70/30» – для ОСББ та ЖБК, де місто оплачує 70% вартості робіт, мешканці – 30%. Та програма «Капремонти», що працює для всіх без винятку будинків і має більш лояльні умови співфінансування. Щороку інтерес мешканців столиці до цих програм зростає.

За кілька останніх років у рамках механізмів співфінансування на термомодернізацію житлових будинків спрямували близько мільярда гривень. На сьогодні у програмах енергоефективності вже взяли участь близько 600 столичних будинків.

Читайте також: Як зекономити на електроенергії 2400 грн на рік

Великий Київ у Google News

підписатися