Як захиститися від укусів кліщів (+адреси травмпунктів)

Автор: Марія Супрун
13:54 20.04.2021

Захистити себе від укусів кліщів і від захворювань, які вони переносять, можливо, дотримуючись простих рекомендацій.

Як захиститися від укусів кліщів (+адреси травмпунктів)

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, особливо пильними щодо цих комах слід бути в сезон їхньої активності. На Київщині два найбільш виражених таких піки припадають на квітень–травень та кінець літа–початок осені.

«Щоб убезпечити себе від укусів, слід дотримуватися простих рекомендацій. Наприклад – використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Для прогулянок на природі слід одягати головний убір та світлий щільно прилягаючий до тіла одяг з довгими рукавами. Під час та після прогулянки – ретельно оглядати себе, особливу увагу приділяючи ділянкам тіла, що вкриті волоссям. Одяг, у якому гуляли в зеленій зоні, слід одразу випрати та випрасувати», – порадила  Гінзбург.

Якщо укус таки трапився – кліща слід якнайшвидше зняти. Краще за все – звернутися до травмпункту. Там медики видалять комаху, оброблять місце присмоктування та нададуть вам всі необхідні рекомендації.

За відсутності можливості звернутись до лікаря, видалення проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Слід повільно його видалити разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з мильним засобом.

Кліщі небезпечні тим, що є переносниками серйозних захворювань. Таких як: хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт тощо. Тож після укусу спостерігайте за самопочуттям. Головний біль, температура, слабкість, почервоніння, що довго не проходить, біль, свербіння, розростання плями або набряку привід негайно звернутися до лікаря.

Проте необов’язково захворювання, що переносять кліщі, матиме зовнішні ознаки. Тож лікарі наполегливо радять у будь-якому випадку за три тижні після укусу здати кров на антитіла до бореліозу, щоб не пропустити небезпечну хворобу.

Адреси травмпунктів

Нагадаємо, раніше “ВК” писав, як захистити від кліщів своїх домашніх улюбленців.

Великий Київ у Google News

підписатися