Кліщі у тварин: чим небезпечні та як захистити свого улюбленця

Автор: Марія Супрун
16:34 15.04.2021

Кліщі найбільш активні і небезпечні навесні та восени. Особливо часто від них страждають тварини після прогулянок на природі. Сезон активності кліщів у столиці починається з першими весняними теплими днями.

Кліщі у тварин: чим небезпечні та як захистити свого улюбленця
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла Наталя Мазур, в. о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини».

«Із початку сезону наші служби вже зафіксували 19 випадків укусів кліщів. Такі укуси для здоров’я тварин мали наслідки середнього і важкого ступеню складності. Порівняно з минулими роками – це небагато, адже більшість господарів виконують правила профілактики та обробляють своїх чотирилапих друзів», – прокоментувала Мазур.

Також вона зазначила, що кліщі переносять бабезії – збудника паразитарного захворювання крові. Якщо вчасно не звернутися до ветеринарної лікарні, то захворювання може призвести навіть до смерті тварини. Тому необхідно уважно слідкувати за поведінкою свого улюбленця. Якщо тварина стала млявою, постійно лежить, відмовляється від їжі, її сеча темніє – необхідно терміново звернутися до ветлікаря. У разі своєчасного звернення тварина швидко одужає.

Щоб не допустити зараження бабезіозом, потрібно приділяти увагу профілактиці захворювання. Вона полягає в обробці тварини спеціальними препаратами. Існує величезна кількість засобів від паразитів, від зовнішньої обробки (краплі на холку, нашийники) до препаратів у вигляді пігулок. Вони мають різний ступінь ефективності, але жоден із них не гарантує 100%-й захист від кліщів. Навіть обробивши тварину, власник може знайти паразита на шерсті. Часто кліщі можуть повзати по шерсті, але не наважуються вкусити шкіру. Тому власники мають обов’язково обробляти тварину, адже профілактика може врятувати життя улюбленця.

Нагадаємо, в лісах Київщини почали з’являтись перші кліщі – ФОТО.

Великий Київ у Google News

підписатися