Як у Києві вшанували пам’ять жертв Голодомору (ФОТО)

16:54 28.11.2020

За традицією, в четверту суботу листопада українці всього світу об’єднуються, вшановуючи вбитих голодом: відвідують поминальне богослужіння, покладають символічні горщики та снопи з зерном до пам’ятників.

Як у Києві вшанували пам’ять жертв Голодомору (ФОТО)

З місця події інформує кореспондент Великого Києва.

Цьогоріч хвилина мовчання за мільйонами жертв Голодомору та панахида проводилась о 15.20 на території Національного музею Голодомору-геноциду.

До пам’ятної церемонії долучились релігійні, культурні та політичні діячі країни, зокрема: прем’єр-міністр Шмигаль, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, міністр культури Ткаченко, Київський митрополит Єпіваній та ін.

Духовні отці Православної церкви України провели поминальне богослужіння та помолились за упокій кожної душі, яка зазнала жахливої смерті від голодоморів.

Окрім того, до церемонії вшанування долучився п’ятий президент України Петро Порошенко. Разом із дружиною вони запалили лампадки та окропили ритуал хвилиною мовчання.

Президент Зеленський разом із дружиною також прибули до Національного музею, аби вшанувати пам’ять жертв геноциду українського народу.

Глава держави з дружиною встановили біля пам’ятного знака композиції з пшеничних колосків і калини та вклонилися пам’яті жертв Голодомору.

Наслідком Голодомору, що визнаний геноцидом проти нашого народу з боку тоталітарного сталінського режиму, стали мільйони жертв серед українців. Це втрати, зіставні з тими, яких зазнала Україна у Другій світовій війні”, – зазначив Зеленський.

Учасники церемонії пройшли скорботною ходою до скульптури “Гірка пам’ять дитинства”, біля якої встановили символічні композиції з зерном, та вклонилися пам’яті загиблих. Церемонія завершилася хвилиною мовчання.

Як можна прагнути знищити цілий народ? Чому й за що? Ми ніколи не зможемо цього зрозуміти. Ми ніколи не зможемо цього забути. Ми ніколи не зможемо цього пробачити”, – підсумував президент.

Нагадаємо, що ініціатори акції попросили киян дотримуватися соціальної дистанції під час вшанувань біля пам’ятних місць.

Читайте також: У Франції пам’ятають. Українська діаспора ініціювала флешмоб у пам’ять жертв Голодомору

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...