Як у Києві ховають померлих від коронавірусу – що має надаватися безкоштовно

10:55 08.12.2020

З початку пандемії в Києві від COVID-19 померли 1475 людей – щодня коронавірус забирає у столиці десятки людей. Як ховають киян, які померли від коронавірусної хвороби, яких запобіжних заходів при цьому дотримуються та чи допомагає місто?

Як у Києві ховають померлих від коронавірусу – що має надаватися безкоштовно

У пресслужбі заступника голови КМДА Петра Пантелєєва “Сьогодні” повідомили, що на рівні міста затверджені методичні рекомендації щодо поховання померлих з підозрою або підтвердженням COVID-19. Зазначені поради враховують рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Відповідно до вказівок, всі відповідальні особи на всіх етапах під час доступу і контакту з тілом померлого повинні мати засоби індивідуального захисту. Рекомендованим способом є кремація померлих з підозрою або підтвердженням COVID-19. Місто надає допомогу в питанні кремації осіб, які померли від вірусу: безкоштовними є кремація, урна і оформлення відповідних документів”, – повідомили в пресслужбі КМДА.

Згідно з рекомендаціями, труну з тілом померлого приймають на кремацію в закритому вигляді. Процедура кремації не передбачає прощання з міркувань безпеки. Під час поховання заборонено перебування понад 10 осіб, відстань між ними має бути не менше 1,5 метра.

З початку епідемії здійснено 110 кремацій осіб, які померли від вірусу. Однак слід зауважити, що здійснюються і поховання. Вони проводяться на різних відкритих кладовищах міста”, – розповіли в пресслужбі заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

Нагадаємо, біля моргу однієї з київських лікарень помітили чергу катафалків (ФОТО).

Як повідомлялося, коронавірус нещадний до всіх – будь-то фітнес-тренер, молода волонтерка, академік чи мер міста.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...