Про це повідомляє ukrainer.
Найближче коло
Проводячи пошук — зберігайте спокій та дійте послідовно. Якщо зі зниклою людиною не вдається зв’язатися напряму — спершу зверніться до її родичів та друзів.
Місцеві волонтери
Сконтактуйтеся з волонтерами міста чи селища, де перебувала зникла людина або куди вона планувала переміститися. Залежно від мети пошуку, попросіть відвідати її за точною адресою, доставити ліки чи продукти харчування або евакуювати.
Місцеві волонтерські групи можна шукати за назвами населеного пункту в соціальних мережах. До прикладу, Українська Волонтерська Служба створила цілу мережу локальних чатів.
Пошук зниклих — телеграм-канал, який став однією з центральних баз із оголошеннями про зниклих людей. Тут можна перевірити чи публікували вже оголошення про того, кого ви шукаєте. Зробити це можна через пошук за прізвищем українською та російською.
Якщо оголошення про людину, яку ви шукаєте, вже опубліковане на каналі — зв’яжіться з тими, хто подав цей запит на пошук (в оголошеннях вказують номер та ім’я шукача).
Якщо ж оголошення немає — подайте запит на пошук через спеціальну гугл-форму. Вказуйте якомога більше деталей про особу та ваш останній контакт із нею.
Створений за ініціативи “Міжнародної асоціації кібербезпеки” та інших громадських організацій бот “Знайди рідних” допоможе відшукати зниклого в межах України та за кордоном.
Заявку на пошук зниклого можна також залишити на сайті львівської пошуково-рятувальної волонтерської організації “SARVA” та слідкувати за оновленнями на Facebook.
Для деяких регіонів діють Telegram-канали або чати для пошуку.
Пошук зниклих дітей
Першими з гарячих точок вивозять жінок та дітей. Через інтенсивний потік переселенців та стресові умови евакуації часто губляться неповнолітні. Служба розшуку дітей допоможе знайти загублену дитину в межах країни, а Missing Children Europe — за кордоном.
Евакуаційні маршрути
Слідкуйте за офіційними евакуаційними маршрутами з міст чи селищ, де востаннє перебував зниклий.
Telegram-канал “Пошук зниклих Україна 2022” також щоденно повідомляє про евакуацію та ділиться оголошеннями місцевих органів про деталі евакуації.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки за оголошеними зеленими коридорами ілюструє маршрути евакуації. Це допоможе відслідкувати проміжні пункти між початковою та кінцевою точкою евакуаційного шляху.
Залишіть відомості про зниклого та свої контакти у соціальних мережах транзитних населених пунктів та тих місць, куди привозять евакуйованих з гарячих точок. На їхніх сторінках часто викладають звіти евакуації зі списками вивезених людей. Переглядайте їх та залишайте в коментарях запит на пошук зниклого.
Слідкуйте за усіма можливими зупинками евакуації, тримайте зв’язок з місцевими волонтерами, а також зниклими, яких вже евакуювали і знайшли. Вони можуть володіти корисною інформацією: від порад про місцеві канали зв’язку в межах евакуаційного маршруту до конкретних свідчень про вашу людину.
Офіційні інституції
Національне інформаційне бюро збирає інформацію про українських військовополонених, загиблих, а також зниклих безвісти. Бюро вже приймає запити за гарячою лінією 1648, для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287–81–65. Сайт бюро незабаром запустять в роботу.
Командна робота
Гуртуйтеся з шукачами, пошук яких зосереджений на тих самих населених пунктах, які цікавлять і вас. Ваші зниклі ймовірно могли перетинатися, тому діліться інформацією і допомагайте групам пошуку (наприклад, надрукувати список евакуйованих з рукописного листка для поповнення електронної бази). Це пришвидшить пошуки відразу кількох людей.
Якщо людина знайшлася
Якщо зниклий знайшовся і вже у безпеці — повідомте про це всі канали пошуку, де ви подавали запит. Діліться досвідом і вірою в успішний пошук з іншими шукачами, яким необхідна допомога.