Як столиця зустрічала Щедрий вечір (ФОТОРЕПОРТАЖ)

10:38 14.01

Кореспондент “Великого Києва” побував на трьох локаціях столиці, де 13 січня відсвяткували ніч на Василя народними обрядами водіння Кози і Маланки, а також щедрівками.

Як столиця зустрічала Щедрий вечір (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вранці 13 січня ми навідалися до дитячого садочка “Вишеньки-Черешеньки”, де вихователі об’єднали у тематичній виставі дітей елементи різдвяного вертепу, посівання і водіння Кози.


Пізніше зустрілися з музикантами гурту Toporchestra та їх друзів, які готувалися до маланкування і репетирували пісні, які виконували того вечора. Гурт грає передусім молдавську і балканську етнічну музику.

На завершення дня ми побували на Контрактовій площі, де традиційний український обряд водіння Кози і щедрівки демонстрував гурт “Київська коляда”.

Нагадаємо, традиція щедрування в Україні тягнеться із давніх часів.  Щедрівки співають після заходу сонця з 13 на 14 січня, на Маланку.

Молодь та діти ввечері 13 січня веселими ватагами ходять від оселі до оселі, співають та примовляють щедрівки і за те отримують винагороду: пиріжки, цукерки та гроші. 

У столиці щедрий вечір вчора був “гарячим”: ватаги щедрувальників ходили по закладах харчування, де можна і повеселитися, і нагороду отримати. Вважається, що якщо на щедрий вечір защедрували – рік буде вдалим.

Великий Київ у Google News

підписатися