Як стара бібліотека на Нивках перетворюється у сучасний культурний простір (ФОТОРЕПОРТАЖ)

15:13 05.05

На Нивках капітально ремонтують приміщення бібліотеки ім. М. Костомарова на вул. Данила Щербаківського, 51в. Незабаром вона перетвориться на сучасний культурний простір – так званий бібліохаб. Тут будуть проводити покази кіно, гуртки та просвітницькі проєкти, для яких уже придбали 3D-принтер, VR-окуляри, інтерактивну дошку та навіть телескоп.

Як стара бібліотека на Нивках перетворюється у сучасний культурний простір (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Про це повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

За його словами, ідея бібліохабу полягає у тому, щоб перетворити старі бібліотеки на культурний простір. Це дуже важливо для спальних районів, де не вистачає культурних закладів. Саме тому було вирішено створити бібліохаб на базі бібліотеки ім. М. Костомарова на Нивках.

Ця бібліотека – один із небагатьох культурних осередків мікрорайону”, – пояснив він.

Будівлю бібліотеки звели у 1981 році, з того часу там не було капітального ремонту. Після капремонту будівля буде повністю оновлена. Наразі встановлена нова система вентиляції, замінені усі мережі, проведено термомодернізацію. Для відвідувачів забезпечать безбар’єрний доступ – вже встановили підйомник на другий поверх. А підлога зроблена в один рівень та не має виступів, що могли б заважати людям на візках.

Приміщення бібліохабу облаштують новими меблями та книжковими стелажами, а в читальних залах встановлять комп’ютери з доступом до інтернету.

загрузка...

Коли роботи будуть завершені, тут відкриються гуртки та просвітницькі проєкти, для яких уже придбали 3D-принтер, VR-окуляри, інтерактивну дошку та навіть телескоп. В оновленому приміщенні планується проводити покази документального кіно.

Як зазначив голова Шевченківської РДА, завдяки перенесенню низки комунікацій, вдалося отримати 270 кв. м корисної площі у підвальному приміщенні. Підвал повністю гідроізольований. Тож після ремонту його будуть використовуватися для проведення освітніх та культурних заходів.

Територія навколо бібліохабу також стане більш сучасною: тут створять зелену зону, екологічний паркінг із георешіткою, крізь яку буде рости газон, зроблять нове освітлення та приведуть до ладу дитячий майданчик. Крім того, облаштують дренажну систему та зливостоки.

За словами Олега Гаряги, усі роботи мають завершитися у липні.

библиотека костомарова, нивки библиотека костомарова, нивки библиотека костомарова, нивки библиотека костомарова, нивки библиотека костомарова, нивки библиотека костомарова, нивки библиотека костомарова, нивки

Нагадаємо, нещодавно аналогічні метаморфози відбулись з бібліотекою “Свічадо” у Святошинському районі.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...