Як розподіляється столична казна: райони Києва у фактах і цифрах

18:25 26.10.2020

“Найбагатшим” районом можна вважати Дарницький (1,5 млрд грн), за ним Деснянський та Святошинський райони.

Як розподіляється столична казна: райони Києва у фактах і цифрах

Відповідна інформація з’явилась на сайті видання “Depo.Kyiv”.

Варто пам’ятати, що райони різняться між за собою як за площею так і за кількості мешканців. Найбільший за площею – Голосіївський (156 кв. км.) містить в собі близько 230 тис. мешканців, в той час як Солом’янський район за площею усього 40 кв. км, але в ньому проживає майже 337 тис. жителів. 

Якщо уважно роздивитись бюджет Києва, виділений на 2020 рік, цифри все скажуть самі за себе. 

Почнемо з “найбагатших”:

Як бачимо, два найбагатших райони ділять між собою лівий берег Києва. Якщо додати до них Дніпровський, виявиться, що більше 4 млрд грн перейшло з київської казни до місцевих органів управління Лівобережжя.

За ними примостились “середнячки”:

Оболонський та Солом’янський – одні з найдоступніших та найпопулярніших спальних районів Києва. Схоже, що тут цифри знаходяться приблизно на одному рівні.

Зрештою, в кінці списку знаходимо найменш фінансовані дистрикти столиці: Голосіївський, Подільський та Шевченківський. Ці райони не потребують серйозних дотацій через площу, кількість та рівень життя місцевого населення.

Останню сходинку у рейтингу займає Печерський район. Хоча в цьому районі проживає доволі багато забезпечених людей, за фінансуванням з бюджету Києва цей район посідає останнє місце. Варто розуміти, що за площею менше Печерського (27 кв. км.) тільки Шевченківський (25 кв. км.). До того ж, в Печерському районі проживає найменша кількість мешканців – майже 134 тис. 

Бюджет району у 2020 році склав 467 млн грн. На дошкільну освіту видали 165 млн грн. У свою чергу на фінансування середньої освіти дали з міського бюджету 59 млн грн. На утримання житлового фонду району направили 74 млн грн. На благоустрій Печерського району дали 50 млн грн. 

Нагадаємо, що Київ у 2021 році має реалізувати 351 проект Громадського бюджету.

Читайте також: Більше 100 млн грн. Стільки коштуватиме Зе-опитування на виборах

Великий Київ у Google News

підписатися