Батьківщина сухого варення – Київ. Сухе варення – це будь-яка садовина або ягоди, попередньо кілька разів витримані в сиропі, а потім висушені. Від того, скільки триватиме процес сушіння і залежить смак варення.
Сухе варення зберігає всі корисні речовини свіжої садовини або ягід, на відміну від звичайного варення має меншу кількість цукру в складі.
За словами Клопотенка раніше “Київське сухе варення” здебільшого готували з яблук.
“Перший завод з виробництва такого варення був по вулиці Сагайдачного й вироблялося Київське сухе варення з яблук. Тому що у Києві було багато яблук і це не секрет. Виварювали із цукром, а потім сушили із цукром. Виходило щось схоже на цукати. Але цукати зараз всім відомі, а Київське сухе варення – ні. Хоча спочатку було Київське сухе варення, а потім цукати”, – розповів відомий кухар.
Він додав, що у разі пошуку історії створення сухого варення кожен знайде історію про Єкатерину II, але це все про Єкатерину II – завжди “повна брехня”.
Кухар покроково показав як готувати “Київське сухе варення” із вишень, цукру та кориці:
- Очистьте 1 кг вишні від кісточок. Перекладіть в каструлю, всипте 500 г цукру та варіть на маленькому вогні 30 хвилин після закипання, не закриваючи кришкою та періодично помішуючи.
- Зніміть каструлю з вогню. Установіть сито на велику миску та процідіть вишні. Залиште їх в ситі на 30 хвилин, щоб рідина стекла та вони остигли.
- В тарілку всипте 400 г цукру, додайте 40 г кориці та добре перемішайте.
- В отриману суміш викладайте по 2-3 ягоди ложкою та рівномірно обвалюйте.
- Перекладіть на деко застелене пергаментом в один шар. Повторіть операцію, доки не обваляєте всі ягоди. Для сушіння такої кількості вам знадобиться два стандартних деко.
- Деко з ягодами поставте в холодну духовку і включіть нагрів до 60 градусів. Під час сушіння дверцята духовки мають бути трохи відчиненими, щоб волога виходила, а не конденсувалася всередині. Сушіть ягоди протягом 6 годин. Також ви можете скористатись дегідратором. Готове варення перекладіть у сухі банки та зберігайте за кімнатної температури протягом 1 місяця.
Не в сезон таке варення можна приготувати з заморожених ягід без кісточки, попередньо розморозивши їх перед приготуванням.
Подивитися процес приготування можна за посиланням.
Познайомитися з іншими фірмовими стравами Києва можна на сайті Клопотенка.
Довідково: Євген Клопотенко – український шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст, дослідник української кухні, телеведучий. Один з провідних кулінарних експертів, який поширює ідею про любов та шану до української кухні. Ініціатор проєкту нового шкільного харчування – програми покращення культури харчування для дітей по всій Україні.
Читайте також: Страва, яка здивує всіх: як приготувати вареники з незвичайним інгредієнтом
Нагадаємо, “Укрзалізниця” годує прем’єр-міністрів та дипломатів стравами від київського шеф-кухаря.