Як працюють пункти обігріву: волонтери перевіряють владу та влаштовують рейди

22:47 18.01.2021

Волонтери, які опікуються безпритульними у столиці не особливо довіряють київській владі. З початку сильних морозів місцеві чиновники прозвітували про відкриття пунктів обігріву для всіх киян, в тому числі і для безхатченків. І відразу трапився скандал, бо з’явилася інформація про те, що більшість пунктів є лише на папері.

Як працюють пункти обігріву: волонтери перевіряють владу та влаштовують рейди Фото: Facebook Тетяни Вітковської
оренда квартири Київ

За словами Тетяни Вітковської, волонтерки, вона вчора побувала у п’ятьох цілодобових пунктах обігріву Києва. У Святошинському районі ( пункт обігріву по вул Жмеринська, 22а) та у Голосіївському районі (пункт обігріву по пр. Голосіївський, 42) цілодобові пункти обігріву були зачинені.

“Святошинський район. Пункт не працює. Зачинено. Тож якщо ви спрямували сюди бездомну людину, варто перевірити, чи не замерзла вона на ґанку цього пункту”, – зауважила Вітковська.

А у Подільському районі пункт обігріву взагалі знаходиться в приміщенні аварійної служби в промзоні на Виноградарі, куди дуже важко дістатися. За словами волонтерки він розрахований на одну людину, максимум, на трьох – якщо сидіти на лавці.

Волонтерка зазначила, що відвідували пункти обігріву з 21:50 до 23:30.  На момет візитів в пунктах обігріву знаходилося 16 людей.

Світлана Цуркан повідомила у Facebook, що також перевірили   сьогодні офіційні пункти обігріву Дарницького району.

“Короткий висновок – все працює, але люди туди майже не добираються (можливо, не знають, як знайти?). Лежачих місць, де можна було б поспати, ніде немає”, – написала волонтерка.

За словами Цуркан, пункти на Вербицького 9-І  і на Харківськомушосе 57, працюють, хоча їх трохи важко знайти. Цілодобовий пункт на Ахматової 2-А (ЖЕД 201)  також був відчинений, але сам пункт являє собою один стіл зі стільцем в коридорі. Є чайник і печиво.  

Вербицького 9-І, склад з ковдрами і теплими речами. Фото С.Цуркан
Крім цього волонтери побували у цілодобовому пункті на Харківському  шосе 172-Б (ЖЕД 203).  Як пише Світлана Цуркан, він є досить важкодоступним , бо двері зачинені, щоб потрапити всередину, треба дзвонити у дзвінок, якого не видно.  У пункті є близько 10 стільців, чайник, печиво, а от лежачих місць і ковдр немає. 
Харківське шосе 57, назовні. Фото С.Цуркан

Нагадаємо, волонтери підняли хвилю обурення через те що безхатьків не пускають на вокзал погрітись. Зокрема, волонтер руху “Молодь за мир” Євген Савватєєв стверджує, що про це йому розповідали самі безхатьки, яким він роздавав чай, теплі речі та бутерброди на вокзалі.

До слова, на третій день лютих морозів на Південному залізничному вокзалі відкрили цілодобовий пункт обігріву, де надаватимуть допомогу тим, кому найважче. Щоправда, столична влада проявила турботу після скандалу, який здійняли волонтери через те що безхатьків виганяли з вокзалу на мороз.

Великий Київ у Google News

підписатися