Кіно, книги, виставки. Як Київ відзначає день народження Шевченка (ЗАХОДИ)

Автор: Марія Супрун
12:05 09.03.2021

Сьогодні, 9 березня, у Києві відзначають 207-у річницю від дня народження українського поета і художника, класика української літератури, мислителя Тараса Шевченка.

Кіно, книги, виставки. Як Київ відзначає день народження Шевченка (ЗАХОДИ)

Зранку кияни поклали квіти до пам’ятника Кобзареві у парку Тараса Шевченка. У церемонії взяли участь заступник Київського міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко та директор Департаменту суспільних комунікацій Роман Лелюк, повідомляє КМДА.

«Тарас Шевченко – особистість, яка стала опорою для багатьох поколінь українців. При тому, що поет провів на Батьківщині всього близько 15 років життя, його вклад у формування національної ідентичності українців неможливо переоцінити», – прокоментував Лелюк.

До дня народження генія українського народу, у Києві запланована і низка культурних подій.

Зокрема, 9 березня о 16:00 у Музеї книги і друкарства України відбудеться презентація видання «Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка (1847-1859). Факсиміле» у двох книгах. Обидві книги містять факсиміле всіх збережених досі слідчих і наглядових справ Тараса Шевченка. Це перша повна академічна публікація шевченківських документів такого типу. Видання також містить першопублікацію нещодавно віднайдених понад тридцяти листів до Тараса Шевченка, що вважалися втраченими. Уперше факсимільно, зі збереженням оригінальних розмірів, відтворено два Шевченкових альбоми зарисовок, поезій і фольклорних записів

14 березня о 13:00 у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбудеться концерт «Тарас Шевченко і українська пісня».

Окрім цього, Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва проводить щорічний проєкт «Іду з дитинства до Тараса». Книгарня пропонує долучитися до поширення творчості видатного поета у соціальних мережах: до участі в проєкті приймають відеороботи, в яких читачі декламують свою улюблену поезію Тараса Шевченка.

У будинку-музеї Тараса Шевченка (вул. Т. Шевченка, 8а) до 15 квітня триватиме виставка “Тарас Шевченко. Портретні історії”.

Також, до Шевченківських днів на великі екрани знову виходить фільм “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка. Прокат картини триватиме до 18 березня в мережі кінотеатрів КП “Київкінофільм”.

Раніше президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою вшанували пам’ять Тараса Шевченка (ФОТО).

Нагадаємо, сьогодні, 9 березня, відзначається 207-ма річниця від дня народження Тараса Шевченка – українського поета, художника, мислителя. Також Тарас Шевченко з’явився в доповненій реальності.

Великий Київ у Google News

підписатися