Як Києву підняти якість освіти, подолати “продуктову мафію”, корупцію та черги у закладах освіти? Прості рішення від професіоналів

13:17 20.10.2020

Батьківство – це найприємніший і водночас найскладніший етап у житті наших громадян, тому що в Україні він ускладнюється низьким рівнем підтримки сімей з дітьми: наприклад, нестачею місць у дитячих садочках, у той момент, коли залишити дитину вдома не у кожного є можливість. 

Як Києву підняти якість освіти, подолати “продуктову мафію”, корупцію та черги у закладах освіти? Прості рішення від професіоналів
Світлодіодне освітлення

Особливо цю проблему відчувають на собі мешканці з густонаселених районів столиці: Деснянський, Дніпровський, Святошинський.

Ті ж кому пощастило “пристроїти” дитину в освітній заклад – розповідають про інші проблеми: некомпетентний персонал, неякісне харчування, корупція у батьківських комітетах тощо. Як наслідок – переживання, стреси, як у дітей, так і у батьків.

Чи можливо це змінити? Так. Якщо є бажання у людей і у місцевої влади.

Андрій Буханевич – засновник мережі дитячих садочків “Країна Дитинства” – давно визначив пріоритетом у своїй професійній діяльності сучасну освіту. Завдяки своєму багаторічному досвіду він склав програму реформування освіти в місті Київ, з якою балотується до Київської міської ради від Деснянського району.

По-перше, спілкуючись з громадянами, було визначено головні проблеми існуючої системи дошкільної освіти:

  • крадіжка коштів на тендерах на харчування і ремонти (купівля гнилої картоплі, яйця по 40 гривень за десяток, ремонти стін за мільйони – інші стандартні та відомі батькам схеми);
  • нестача компетентних кадрів. Одне управління освіти в м.Києві налічує близько 170-200 співробітників (співробітники управління), з яких 90% старої формації, котрі не хочуть і не здатні за сучасними підходами;
  • 70-80% керівників шкіл і дитячих садків призначаються на “ручних конкурсах” під певні умови.

Що пропонується?

Запустити проект, який дасть перші результати вже через 2-3 місяці:

  1. Скоротити кількість співробітників управління освіти шляхом автоматизації та діджиталізації процесів до 10-15 осіб. Це дозволить заощадити ресурси на виплати заробітних плат для професійних, прогресивних та креативних кадрів.
  2. Усі сади та школи перевести на індивідуальне постачання: кожен сад і школа самостійно приймає рішення де і за якою ціною купувати товари. Встановити маркер ціни, допустимо, МЕТРО, щоб не можна було брати дорожче. Кожна школа і сад має погріб, але наразі вони не введені в експлуатацію. Потрібно робити закупівлі овочів, фруктів сезонно і на весь рік. А також робити заготовлення (консервація, заморожування продуктів) – це знизить вартість продуктів та збільшить різноманітність і якість їжі, а значить – поліпшить стан здоров’я дитини.
  3. Приймати директорів шкіл і садків за контрактом на рік-два, розробити критерії оцінки їх ефективності.
  4. “Прокачувати” вчителів, вихователів сучасними методами та інструментами роботи
  5. Залучати приватний бізнес на партнерських програмах (зараз є багато об’єктів, комплексів, дитячих садків, котрі не використовуються за призначенням. Пропонується залучити бізнес до відновлення цих об’єктів з соціальним навантаженням).

Такі нескладні заходи допоможуть викорінити “продуктову мафію”, яка багато років заробляє на харчуванні і здоров’ї наших дітей, забути про черги у дитячі садочки, вивести українську освіту на європейський рівень, та підняти престижність професій вихователь і вчитель.

Нагадаємо, дитячий садок онлайн знову стане доступним для киян.

Великий Київ у Google News

підписатися