Міжнародна торгівля – основа світової економіки. Традиційно вона покладається на банки та фінансові платежі, які надають необхідні фінансові послуги. Однак ця система часто є дорогою, повільною та неефективною.
Криптовалюти змінюють ландшафт світової торгівлі, адже пропонують альтернативу традиційним платіжним системам. Тому все більша кількість людей цікавиться, якою буде ціна Біткоїна. Дізнатися цю інформацію, а також спробувати себе як трейдер або інвестор перспективних криптопроєктів пропонує криптовалютна біржа Binance.
Ключові переваги використання криптовалют у міжнародній системі торгівлі
Криптовалюти поступово трансформують міжнародну торгівлю, адже пропонують такі переваги, як:
- швидші та ефективніші транзакції;
- економічно ефективні глобальні платежі (зниження транзакційних витрат);
- спрощений обмін валюти;
- підвищення безпеки та прозорості.
Криптовалюта надає користувачам можливість здійснювати швидкі та ефективні транзакції, що сприяє покращенню грошових потоків. Завдяки нижчим комісіям за транзакції (у порівнянні з традиційними платіжними системами) підприємства можуть підвищити свою норму прибутку, а також запропонувати конкурентоспроможне ціноутворення. Цифрові гроші усувають необхідність конвертації валют та сприяють глобальній доступності. Завдяки технології блокчейн крипта пропонує підвищений рівень безпеки та прозорості.
Досвід різних країн
Експерти криптовалютної біржі Binance стверджують, що подальший розвиток криптовалютної індустрії та трансформація міжнародної торгівлі буде залежати від регулятивного середовища. В різних країнах підхід до криптовалюти неоднозначний. Певні держави використовують крипту як повноцінний платіжний засіб, а деякі обмежують або взагалі забороняють її використання.
Країнами-лідерами у розвитку криптоінфраструктури можна назвати:
- Сінгапур;
- Швейцарію;
- Гонконг;
- ОАЕ.
Ці держави, завдяки сприятливому регуляторному середовищу, розвивають прекрасну інфраструктуру для криптобізнесу. Вони поступово перетворюються на глобальні сфери інновацій у сфері крипти та блокчейну – сприяють розвитку технологій внаслідок залучення інвестицій. Кантон Цуг у Швейцарії навіть отримав назву «Криптодолина» («Crypto Valley»), адже це найбільший міжнародний центр розвитку блокчейн-технології.
Серед країн с прогресивним регулюванням можна назвати Естонію, Францію, Японію. Естонія запровадила ліберальну систему ліцензування для криптовалютних компаній. Франція розробляє законодавство для регулювання криптовалют, а Японія визнала віртуальні гроші легальним засобом платежу.
А ось у США процес регулювання криптоактивів і, відповідно залучення їх до міжнародної торгівлі, відбувається не так швидко, як хотілось би багатьом учасникам ринку. Вплив американського фінансового ринку на світову економіку значний, тож будь-які рішення цієї держави будуть мати наслідки для інших країн.
Як ми бачимо на досвіді різних країн, у криптовалюти є величезний потенціал здійснити справжню революцію у міжнародній торгівлі. У майбутньому це може призвести до створення прозорої, ефективної та інклюзивної глобальної торгівельної системи.