За невиконання такого обов’язку чи неявку до ТЦК на особу можуть накласти відповідний штраф, за яким відкриють виконавче провадження для його стягнення. Зокрема, за порушення вимоги оновити дані можливий штраф від 17 000 до 25 500 грн, для посадових і юридичних осіб він становить від 34 000 до 59 000 грн.
Де можна дізнатись інформацію про накладений штраф?
Штрафи можуть виписувати заочно, без необхідності складати протокол в ТЦК у присутності військовозобов’язаного. Дізнатися про штраф чи виконавче провадження від ТЦК та СП можна за допомогою сервісу «Опендатабот». Однак ця функція є платною і коштує 99 гривень.
Як перевірити чи є виконавче провадження за штрафом від ТЦК?
Це можна зробити в реєстрі боржників. Для такої перевірки особі необхідно ввести свої ПІБ та код. За результатом перевірки особа отримає довідку про відсутність або наявність відкритих щодо неї виконавчих проваджень.
Що буде з особою яка не оплатить штраф?
Несплата штрафу призведе до відкриття виконавчого провадження для примусового стягнення коштів, в межах якого навіть може бути накладено арешт на кошти та майно особи, за допомогою яких надалі погасять борг.
Помилка в даних особи, що робити?
Якщо ви помітили помилку в своїх даних по вашому штрафу чи по виконавчому провадженню потрібно звернутись до відповідного державного виконавця, який супроводжує вашу справу.
Раніше “ВК” розповідав, що нардеп Олександр Федієнко пояснював: перш ніж накласти штраф, співробітники ТЦК мають виконати низку дій, а саме звернутися до суду щодо особи, яка без оновлення даних буде вважатися ухилянтом від служби.
Також пояснювали, навіщо відбувається оновлення даних в ТЦК та кого каратимуть штрафами.