Ще 5 днів для оновлення даних у ТЦК – хто отримає штрафи

Автор: Оксана Тупальська
14:52 11.07

16 липня спливають 60 днів, відведених на оновлення військово-облікових даних. Незалежно від того, чи мають військовозобов’язані відстрочку, заброньовані чи вже перебувають на обліку. У випадку невиконання закону про мобілізації – штраф. Хто стоїть в чергах під ТЦК та кого каратимуть штрафами, розповів речник одного з ТЦК майор Роман Істомін.

Ще 5 днів для оновлення даних у ТЦК – хто отримає штрафи Фото: Фото: Радіо Трек

Більшість військовозобов’язаних, які стоять у чергах до ТЦК, хоче продовжити бронь, яку мають робітники визначених підприємств, натомість решта може оновити онлайн або у ЦНАПах, каже Істомін.

Перша причина, навіщо відбувається оновлення даних – визначення місця перебування військовозобов’язаних.

Однією з причини, що військовослужбовці ТЦК змушені проводити сповіщення на вулицях, є невідповідність адреси реєстрації та фактичного місця проживання військовозобов’язаних. Це призводить до того, що їх не можна належним чином викликати до ТЦК, – каже  майор в інтерв’ю виданню Телеграф.  

Тепер військовозобов’язані отримують військовий квиток в електронній формі з QR-кодом, проте паперовий документ необхідно надалі зберігати та мати при собі.  Кожен чоловік віком 18-60 років виходячи на вулицю, має мати при собі військово-обліковий документ аби за потреби надати його ТЦК.

Кому буде виписано штраф?

Кожному військовозобов’язаному, який своєчасно не оновив дані, буде штраф за ухилення від мобілізації:

  • 17 000 – 25 000 грн для фізичних осіб
  • 34 000 – 59 500 грн для посадових та юридичних осіб

Раніше “ВК” розповідав, за яких умов за неоновлення даних в ТЦК можуть забрати квартиру чи будинок. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин