Як і чому ростуть ціни на нерухомість в Києві: прогноз експерта

Автор: Володимир Хлєбников
09:28 29.06.2022

Станом на середину червня продажі квартир відновили 123 столичні ЖК. Це понад 55% об’єктів, які продавалися у січні. Водночас ще у середині травня у продажу були квартири лише 48 житлових комплексів, тобто 22% від довоєнного обсягу.

Як і чому ростуть ціни на нерухомість в Києві: прогноз експерта

Про це свідчать дані дослідження компанії M4U, на які посилається “НВ Бізнес”.

Збільшення кількості об’єктів у продажу призвело до вирівнювання середньої по ринку вартості квадратного метру. 

Якщо у травні середня ціна “квадрата” по усім ЖК, що продаються, становила 52,27 тис. грн (+16,2% у порівнянні із січнем), то у червні – вже 46,9 тис. грн (+4,2%). Можна констатувати, що в черві відновили продаж дешеві об’єкти. Таким чином, зменшення середньої ціни — результат зміни структури пропозиції.

На початок червня у продажу перебувають 11 ЖК економкласу, 66 — комфорт-класу, 37 — бізнес та 9 ЖК класу еліт. Найбільше об’єктів продається в Голосіївському (21), Шевченківському (19) та Печерському (15) районах столиці.

Поки що девелопери працюють з залишками матеріалів, які закупили до початку воєнних дій», — зазначив засновник проптех-стартапу M4U Володимир Даниленко.

За його словами, далеко не всі відстежують актуальну собівартість будівництва, “тому в умовах відновлення продажів цілком можливі суттєві дисконти й різнонаправлені цінові тенденції“.

Які ціни

Середня вартість квадратного метру економкласу, проти січня, зросла на 13,4% до 27,88 тис. грн, комфорт-класу — на 11,8%, до 37,33 тис. грн, бізнес-класу — на 10%, до 63,49 тис. грн, еліт — на 11,6%, до 108,72 тис. грн.

Найвищою традиційно залишається вартість квадратного метра в Печерському (85,49 тис. грн), Шевченківському (59,06 тис. грн) та Голосіївському (46,74 тис. грн) районах. Найнижча середня вартість в Дарницькому району — 30,72 тис. грн.

Читайте також: Оренда житла в Києві може підскочити будь-якої миті – рієлтори

Найближчими місяцями вартість квадратного метру, ймовірно, продовжить зростати. Більшість девелоперів зіткнулися з порушенням або взагалі руйнуванням ланцюгів поставок матеріалів, які існували до війни. Не всі українські виробники відновили роботу. Це зумовлює зростання собівартості, яка не може не вплинути на ціну для кінцевого споживача, навіть попри суттєво скорочений попиту“, – Даниленко.

Повноцінне відновлення комерційного ринку нерухомості, на думку експерта, можливо лише за умови відновлення економіки та стабільного зростання доходів населення.

«Сприяти його розвитку може й повноцінна іпотека, яка в умовах значної кількості руйнувань може стати не лише драйвером ринку нерухомості, але й способом забезпечити українців сучасним якісним житлом. Однак для її запуску необхідні стабільний курс валют і банківської системи, а також лібералізації вимог до банків-іпотекодавців на законодавчому рівні», — додав він.

Нагадаємо, раніше експерт з нерухомості, маркетинг-директор ЛУН Денис Суділковський розповів, чи слід чекати на дешеві квартири в Києві.

Читайте також: Млявий темп розвитку. Президент “Київміськбуду” про ринок нерухомості

Великий Київ у Google News

підписатися