Як дізналися, що йдуть москалі – закопали всю їжу в землю, дізналися, що наші йдуть – почали викопувати й накривати стіл – мешканці Київщини

Автор: Ольга Даниленко
22:10 06.04

Коли ти бачиш сміливість українців в очах, їхню допомогу – крила виростають.

Як дізналися, що йдуть москалі – закопали всю їжу в землю, дізналися, що наші йдуть – почали викопувати й накривати стіл – мешканці Київщини Фото: Ілюстративне

Військова ЗСУ, екснардеп та журналістка Тетяна Чорновол розповіла наскільки важливу підтримку надавали мешканці Київської області українським військовим під час оборони столиці.

“Це чисто українські історії, тільки наша нація так може”, – зазначила військова.

Отже, коли підрозділ ЗСУ до якого входить й Чорновіл зайшли до одного з сіл Київщини, місцеві мешканці розхватали військових по своїм хатам, сховали їхню техніку та нагодували.

“Це була ніч. Й місцеві кажуть: “А йдіть до нас ночувати, йдіть до нас їсти”. Розібрали військових по хатах. Техніку нашу сховали. Заходимо у хату, а там вже такий стіл накритий – величезний. Й мені розповідають, що російські танки були тут тільки п‘ять годин тому. За цей проміжок, що ті пішли, а ми прийшли – вони вже накрили стіл. Й вони мені розказують, що стіл було накрити не так просто: “Як прийшли москалі ми всі продукти закопали, щоб їм не дісталося. А тут нам сказали, що йде українська армія, хлопців треба годувати. І ми всі бігом викопувати ту тушонку й все інше”. Це, звичайно, щось неймовірне”, – розповіла вона.

Також Чорновол зазначила, що її підрозділу на передовій під Броварами мешканці постійно намагалися допомогти всім чим можуть.

“Дуже багато мирних жителів, які постійно крутяться навколо, крутяться перед передком, які допомагають всім, чим можна й своєю силою духу тому що вони не бояться. Знову ж таки, у мене є зброя, а у мирних нема. Але коли ти бачиш їхню сміливість в очах, що вони чим завгодно готові допомогти українській армії. Це просто крила виростають. Підтримка місцевих – це дуже важливо”, – зазначила вона.

Військова додала, що протягом місяця кожного дня три місцеві жінки годували військових не дивлячись на постійні ворожі танкові обстріли.

“Весь цей місяць, коли ми стояли під Броварами й тримали фронт, нас дуже добре годували. Надзвичайно добре. Тому у мене щоки рожеві, очі блищать. Це були три жіночки, які колись працювали у ресторані на трасі. Йде танковий обстріл – вони у погріб, обстріл минув – вони чистять картоплю, щось готують. Розумієте, це було щось неймовірне. Місцеві стояли перед передком, годували українських військових”, – розповіла вона.

Читайте також: За два дні до переговорів у Стамбулі ЗСУ розгромили російських окупантів під Києвом

Нагадаємо, Тетяну Чорновол намагаються заарештувати через підбитий нею російський танк. Також ДБР відкрили кримінальне провадження щодо екснардепа Сергія Пашинського за передачу протитанкових комплексів “Стугна” українськім військовим для оборони від російських окупантів.

Як повідомляв “ВК”, Чорновол наголосила, що відвід фашистської армії РФ з під Києва далеко не бажання Путіна до миру, а закономірний результат втечі розбитих вщент російських танкових підрозділів військовими Збройних сил України. Вони тікали страшно налякані, боялися власної тіні, повністю деморалізовані.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися