Як це було. Відео Києва 1960-го року: відкриття метро і проїзд за 5 копійок

Автор: Любава Лисичкіна
20:52 13.02.2021

Завжди є певні моменти цікавості, як було до нас, як жили наші батьки, яким було рідне місто 50-60 років тому. Відео минулих часів стверджують – Київ завджи був магнетичним і красивим.

Як це було. Відео Києва 1960-го року: відкриття метро і проїзд за 5 копійок

Чим запам’ятався Київ того часу? Відомо, що  6 листопада 1960 року – в Києві відкрилася перша в Україні підземка. Подія знаменна, адже мова йшла про новий вид громадського транспорту, ще й швидкісного.

Як ідеться в історії столичного метрополітену, саме цьогодня  було відкрито першу чергу Святошино-Броварської лінії довжиною 5,2 кілометри (станції “Вокзальна”, “Університет”, “Хрещатик”, “Арсенальна”, “Дніпро”). 

Київське метро стало третім метрополітеном у СРСР після московського та ленінградського.

Урочистий мітинг був на станції “Хрещатик”. Вперше за всю історію України її керівництво “зникло” з поверхні землі. Разом з вождями відвідали підземне місто керівники Києва, Академії наук, творчих спілок, вищих навчальних закладів, а також передовики виробництва, журналісти і, звичайно, самі метробудівці.

Відомо, що  з 12 листопада, коли підземка почала працювати в звичайному режимі, проїзд в  метро коштував 50 копійок.  Пасажири купували в касі талончики, які контролери гасили вручну.

З 1 січня 1961 року, після десятиразової деномінації радянського рубля, вартість проїзду склала 5 копійок. Така ціна зберігалася протягом 30 років – до квітня 1991 року. Метро працювало з шостої ранку до першої години ночі.

Раніше “ВК” писав про те, як кияни катались на ковзанах сто років тому .

 

Великий Київ у Google News

підписатися