Чим запам’ятався Київ того часу? Відомо, що 6 листопада 1960 року – в Києві відкрилася перша в Україні підземка. Подія знаменна, адже мова йшла про новий вид громадського транспорту, ще й швидкісного.
Як ідеться в історії столичного метрополітену, саме цьогодня було відкрито першу чергу Святошино-Броварської лінії довжиною 5,2 кілометри (станції “Вокзальна”, “Університет”, “Хрещатик”, “Арсенальна”, “Дніпро”).
Київське метро стало третім метрополітеном у СРСР після московського та ленінградського.
Урочистий мітинг був на станції “Хрещатик”. Вперше за всю історію України її керівництво “зникло” з поверхні землі. Разом з вождями відвідали підземне місто керівники Києва, Академії наук, творчих спілок, вищих навчальних закладів, а також передовики виробництва, журналісти і, звичайно, самі метробудівці.
Відомо, що з 12 листопада, коли підземка почала працювати в звичайному режимі, проїзд в метро коштував 50 копійок. Пасажири купували в касі талончики, які контролери гасили вручну.
З 1 січня 1961 року, після десятиразової деномінації радянського рубля, вартість проїзду склала 5 копійок. Така ціна зберігалася протягом 30 років – до квітня 1991 року. Метро працювало з шостої ранку до першої години ночі.
Раніше “ВК” писав про те, як кияни катались на ковзанах сто років тому .