Як пригадує києвознавець Кирило Степанець тогочасний фонтан в центрі Києва називали “рулетка” – відповідну через форму. Саме біля нього фотографувалися місцеві жителі за радянських часів.
Заклали радянські ахітектори в нього та в проект об’єктів поруч ідею “Дружби народів” – російського, білоруського та українського. Це сталося у 1960-их роках, коли територію називали Площею Жовтневої революції.
Будівництво фонтану та реконструкцію площі присвятили вигаданій радянськими людьми даті 1500-річчя заснування Києва – з композиції фонтанів виходило 1500 потоків води. Про те, що місто має значно більшу вікову історію “ВК” вже розповідав.
Читайте також: Київ від початків: як з’явився радянський міф про 1500-ліття Києва
У 1983 році поруч з фонтанами встановили фігури трьох жінок, що зображали Росію, Україну та Білорусь. Варто зазначити, що до Другої Світової війни на цьому ж місці були скульптури радянських фізкультурників – їх тут встановили у 1935 році. Площа в ті часи називалась Калініна. Проте під час війни скульптури спортсменів зазнали пошкоджень.
За часів незалежної України на місці радянського фонтану з’явилося півколо скляного даху підземного ТРЦ “Гробус”, площу прикрасили сучасні фонтанчики. А замість прославляння народів плошу прикрашає Архангел Михаїл – переможець сил темряви та той, хто виганяє злих духів і ворожі воїнства та є покровителем Києва.