Яблуко наливне: аналітики розповіли, якими будуть ціни на фрукт у маркетах міста

Автор: Любава Лисичкіна
15:30 09.09.2023

Через холодну і затяжну весну в цьому році дозрівання більшості фруктів сповільнилося і об’єми виробництва можуть бути трохи нижчими, ніж в минулому році.

Яблуко наливне: аналітики розповіли, якими будуть ціни на фрукт у маркетах міста Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Як розповідають аналітики, передумов для відновлення галузі цього року очікувати не варто, адже виробництво  дешевшим не стало, і споживання свіжих яблук та ринок, найімовірніше, продовжать стагнувати. 

За словами CEO Ukrainian Agricultural Export Association Дмитра Крошки, приблизно через два тижні починається масовий збір яблук нового сезону. В період збору стане зрозуміло, яким буде врожай, обсяги і ціна для кінцевого споживача. 

Як зазначив аналітик УКАБ Максим Гопка, через холодну і затяжну весну в цьому році дозрівання більшості фруктів сповільнилося і об’єми виробництва можуть бути трохи нижчими, ніж в минулому році. 

Зазначимо, що ціна на минулорічне яблуко у липні цього року досягла найвищих показників. Перші літні сорти яблук нового врожаю на українському ринку також реалізують за високими цінами, при цьому не всі яблука мають преміальну якість. 

Однак високі ціни на яблука не принесли виробникам додатковий заробіток, адже ключовий ріст вартості почався навесні цього року, коли основні об’єми яблук вже були продані. Тому високі ціни лише вдарили по гаманцю споживачів. 

В цьому році деякі фермери також були вимушені економити на виробництві, зокрема на добривах. Це вплине на якість продукції, тому цей рік для виробників буде не менш важким, ніж 2022-й. 

“Я знаю, що деякі фермери економлять на виробництві, але вони з самого початку розраховували на те, що яблуко буде продаватись з низькою якістю. Таким виробникам експорт не цікавий”, – коментує Крошка. 

За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, наразі ситуація з добривами кращою не стала та невідомо, яка ситуація буде взимку щодо можливих обстрілів інфраструктури, тому з великою вірогідністю минулорічні тенденції збережуться й цього року. Проте, якість яблук через кращі погодні умови в другій половині вегетаційного періоду має бути трохи ліпшою, ніж минулого року. 

Якщо говорити за вартість яблук на найближчий час, то вони почнуть знижуватися в другій половині вересня, каже Гопка. Вартість яблука наразі варіюється від 22-30 грн/кг. Ціни будуть доступними восени, проте не слід очікувати в холодний період кінцевих цін нижче 10 грн/кг, оскільки варто враховувати й вартість логістики й витрати на електроенергію.  

Варто додати, восени подорожчають популярні продукти.

Великий Київ у Google News

підписатися