Визнання особи зниклою безвісти – алгоритм дій

Автор: Марія Супрун
02:40 05.07

Для близьких родичів та членів сім’ї, які розшукують рідних, розробили алгоритм дій про визнання особи зниклою безвісти.

Визнання особи зниклою безвісти – алгоритм дій

Про це інформує Урядовий портал.

Якщо громадяни не мають інформації про місце перебування родича, то вони можуть звернутися:

  • до Національного інформаційного бюро за коротким номером 1648, міським номером (044) 287-81-65 чи заповнити відповідну форму для запитів на сайті nib.gov.ua.
  • із заявою про розшук особи, зниклої безвісти до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або на телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 115 Кримінального кодексу України з приміткою “зниклий безвісти”, про що протягом 3 днів інформується Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Розшук особи, зниклої безвісти, припиняється не пізніше ніж через три дні з дня встановлення місця перебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, місця поховання чи місцезнаходження останків такої особи з повідомленням про це її близьких родичів та членів сім’ї, а також заявника, якщо заявник не є близьким родичем та членом сім’ї.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації оприлюднило перелік сервісів для пошуку зниклих під час війни людей.

Великий Київ у Google News

підписатися