Вирішення конституційної кризи: Зеленський залучив Венеціанську комісію

19:10 20.11

Президент України звернувся до Венеційської комісії із проханням допомогти із збалансованим комплексним рішенням конституційної кризи в Україні.

Вирішення конституційної кризи: Зеленський залучив Венеціанську комісію

Як повідомляє Офіс президента, під час телефонної розмови з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо Володимир Зеленський “звернувся до Венеціанської комісії стосовно її експертизи у роз’ясненні питань, яким чином уникнути завдання рішенням КСУ від 27 жовтня невідворотної шкоди антикорупційній реформі”.

Потрібно напрацювати механізми, які б назавжди усунули можливість будь-якого впливу на суддів КСУ та вдосконалили процедури ухвалення рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Ця довіра наразі повністю зруйнована. Пропоную активізувати роботу щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи”, – сказав Зеленський.

Джанні Букіккіо погодився, що вирішення конституційної кризи вимагає швидких дій і має базуватися на верховенстві права.

Зеленський і Букіккіо також обговорили нагальні потреби напрацювання законопроектів щодо відновлення покарання за подання недостовірної інформації у деклараціях, забезпечення повноцінної роботи НАЗК та НАБУ. Окремо зупинилися на проведенні комплексної судової реформи, серед іншого – на реформуванні механізму добору суддів, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Співрозмовники погодилися, що Комісія з питань правової реформи має отримати експертну оцінку Венеціанської комісії та GRECO всіх напрацювань.

Читайте також: Автопробіг проти Тупицького: під будинок голови КСУ привезли шибеницю і “квиток до Ростова”

Нагадаємо, конституційну кризу спричинило рішення КСУ, якою визнано неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей. Незадоволення суспільства вилилось у багаточисельні акції протесту , а президент хотів звільнити суддів і навіть не виключав можливості розпуску парламенту. У відповідь суддя КСУ пригрозив Зеленському війною.

Тим часом ДБР відкрило кримінальне провадження відносно голови КСУ Олександра Тупицького за двома статтями: державна зрада та незаконне відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...