Виписувався, як почав кашляти та сипіти: хірурги видалили військовому уламок ворожого снаряду з шиї

Автор: Любава Лисичкіна
21:36 27.11.2023

Декілька місяців тому на бойовому завданні він отримав поранення. Лікувався і вже був готовий повернутися до побратимів. Але біль в шиї, який посилювався при русі та віддавав до лівого, став турбувати частіше. З’явилась осиплість голосу і кашель, що змусили чоловіка пройти додаткові обстеження.

Виписувався, як почав кашляти та сипіти: хірурги видалили військовому уламок ворожого снаряду з шиї

Про операцію та порятунок розповіли у Національному науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.

Пацієнт – професійний військовий, який мужньо боронить нашу країну, йому  26 років. З’ясувалося, що уламок ворожого снаряду залишився в товщі м’язів шиї та викликав ускладнення у вигляді формування хибної аневризми загальної сонної артерії та артеріовенозної фістули (співустя) між нею та внутрішньою яремною веною.

Під час операції металевий уламок було видалено за допомогою спеціального медичного магніту (розробка вітчизняних науковців). Судинні хірурги роз’єднали фістулу, видалили аневризму загальної сонної артерії та проведели її пластику.

Післяопераційний період минув без особливостей, і наш герой знову готовий повернутися у стрій 

Медична допомога надана за програмою нового механізму фінансового забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН України.

Відомо,  столичні хірурги вперше в Україні  провели унікальну операцію із розділення донорського органу для двох пацієнтів.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин