Столичні хірурги вперше в Україні  провели унікальну операцію із розділення донорського органу для двох пацієнтів

Автор: Любава Лисичкіна
18:54 27.11.2023

Це операція, коли печінка розділена і виконана трансплантація двом реципієнтам: маленькій дитині і дорослому реципієнту. Раніше таке в Україні не виконувалось.

Столичні хірурги вперше в Україні  провели унікальну операцію із розділення донорського органу для двох пацієнтів Фото:

Про деталі операції та пацієнта розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова.

Унікальну операцію із розділення донорського органу для двох пацієнтів провели спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантації імені Шалімова у співпраці із лікарями Першого медоб’єднання Львова. А малюк, якому вперше в Україні виконали посмертну спліт-трансплантацію печінки, повернувся додому — здоровим. 

Луці з Житомирщини лише півтора рочки. Малюк уже народився зі смертельною хворобою — біліарною атрезією. Ця недуга знищує печінку — орган, без якого організм людини не може працювати — аж поки та не відмовить. І дітки з цією вродженою вадою гинуть маленькими.

«Такі пацієнти, якщо вже в такому віці не проводиться трансплантація, це є лічені місяці-роки життя. І, на жаль, перспективи немає. Єдиним виходом є трансплантація печінки», — розповідає про недугу заступник медичного директора з хірургічної роботи Дитячої Лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич.

У Луки лік уже йшов на місяці. Ліки більше не допомагали, дитина згасала на очах батьків. Шанс на порятунок з’явився завдяки родині 15-річного хлопчика, життя якого раптово обірвалося через ушкодження головного мозку. Попри біль втрати, батьки великодушно погодилися на донорство. Їхнє рішення дозволило врятувати життя Луки, ще двох дітей та двох дорослих.

Усі рятівні втручання виконали у Першому медоб’єднанні Львова. Вперше була проведена спліт-трансплантацію.

«Спліт – це означає, що від одного донора. Печінка розділена і виконана трансплантація двом реципієнтам: маленькій дитині і дорослому реципієнту. Раніше таке в Україні не виконувалось», — розповідає про унікальність операції завідувач відділення трансплантації Центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Гриненко.

Луку — найменшого реципієнта мультиорганної трансплантації — виписали останнім. Після пильного догляду дитячих спеціалістів відділення інтенсивної терапії та анестезіології і команди хірургів, малюк повернувся додому. Колір його шкіри змінюється — хвороблива жовтизна зникає.

Час від часу хлопчик проходитиме регулярні планові обстеження в своїх лікарів та мусить регулярно приймати ліки.

До слова, в Інституті серця показали чоловіка, який йде на виписку на 16-й день після трансплантації серця.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин