Вимога ЄС про призначення прокурора САП є ляпасом українській владі – Фріз

Автор: Ольга Даниленко
13:49 27.06

Однією з семи вимог вступу України до Європейського Союзу є призначення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На думку народної депутатки фракції “Європейська Солідарність” Ірини Фріз, така вимога є публічним ляпасом українській владі, яка вже близько шести місяців блокує призначення голови САП.

Вимога ЄС про призначення прокурора САП є ляпасом українській владі – Фріз

Якщо щось гальмується, то “це комусь вигідно”, переконана нардепка.

Я вважаю, що той пункт, а саме призначення прокурора САП, який увійшов у сім вимог від Європейського Союзу після отримання нами статусу кандидата – це своєрідний публічний ляпас нашій владі, яка не спромоглася, яка абсолютно штучно і свідомо заблокувала призначення прокурора Спеціальної антикорупційної прокуратури”, – пояснила Фріз в ефірі ТК “Прямий”.

Також нардеп наголосила, що в ЄС побоюються, що таке саме блокування від влади відбудеться з конкурсом на голову НАБУ.

«Знаючи, що зараз буде відбуватися конкурс на очільника НАБУ, Європейський Союз, де верховенство права є однією з цінностей, абсолютно логічно вважає, що конкурс на голову НАБУ так само бути може заблокований”, – зазначила вона.

Фріз додала: чинна українська влада має зробити висновки, адже статус кандидата – це ще не членство у ЄС.

Це лише початок необхідних реформ, які наша держава має зробити для того, щоб не втратити, не загубити й не спаплюжити пам‘ять усіх тих, хто віддав найцінніше у цій війні – своє життя. Щоб Україна була європейською демократичною державою”, –  додала нардепка.

Читайте також: У САП направили до ВАКС справу проти керівництва Окружного адмінсуду Києва. Підозрювані – 11 суддів

Нагадаємо, конкурс на посаду очільника Спеціальної антикорупційної прокуратури завершився шість місяців тому. Переможцем конкурсу став детектив НАБУ Олександр Клименко, який набрав найбільшу кількість балів на всіх етапах конкурсу. Натомість більша частина парламентської квоти відмовилася затверджувати такі результати і призначати Клименка на посаду керівника САП. На цьому етапі процес і зупинився в грудні 2021 року.

Також 20 грудня Окружний адмінсуд столиці ухвалив рішення, що блокує конкурс із обрання керівника САП.

Серед причин, що гальмують призначення голови САП, керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін називає те, що Клименко очолював слідчу групу в НАБУ у справі за звинуваченням у корупції заступника керівника Офісу Президента Андрія Єрмака Олега Татарова. Цю справу НАБУ не вдалося довести до логічного завершення та скерування до суду через політичне втручання.

Читайте такожЗеленський пояснив, чому досі не ліквідовано Окружний адмінсуд Києва

Великий Київ у Google News

підписатися