САП направила до ВАКС справу проти керівництва Окружного адмінсуду Києва

Автор: Володимир Хлєбников
11:55 20.06

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного суду справу щодо зловживань в Окружному адміністративному суді Києва. По цій справі проходять 11 фігурантів.

САП направила до ВАКС справу проти керівництва Окружного адмінсуду Києва

Про це сьогодні, 20 червня, інформує пресслужба САП.

Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно голови та суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, які обвинувачуються у зловживаннях в ОАСК, вчинених у змові з низкою інших осіб, а саме: у вчиненні спроб захоплення державної влади, перешкоджанні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом”, – йдеться у повідомленні в Telegram.

Серед обвинувачених: голова ОАСК, два його заступники, чотири судді, голова Державної судової адміністрації України, фізична особа адвокат, ексчлен ВККСУ, суддя ВАСУ у відставці, ексчлен ВККСУ, фізична особа (адвокат).

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що заступники голови ОАСК, судді ОАСК, голова Державної судової адміністрації України та ще два адвокати “діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у роботі ВККСУ“.

За версією слідства, фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах.

Читайте також: Позов Януковича до Верховної Ради зареєстровано в ОАСК

У САП наголосили, що під час слідства фігуранти справи неодноразово ухилялися від органу досудового розслідування, порушували процесуальні обов’язки, чим фактично перешкоджали завершенню розслідування.

Передісторія. 26 липня 2019 року детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Суворовського райсуду Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК. Голові Окружного адмінсуду Києва та ще трьом суддям тоді було повідомлено про підозру.

17 липня 2020 року детективи НАБУ провели чергові обшуки в приміщеннях ОАСК та Державної судової адміністрації. За даними НАБУ, були оголошені підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також на той момент голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

За версією слідства, ці особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі.

Читайте також: Зеленський пояснив, чому досі не ліквідовано Окружний адмінсуд Києва

Великий Київ у Google News

підписатися