“ВУЗ перетворюється в офіс”. Киян обурило проведення зборів “Слуг” на території КНУ

19:59 20.09

У неділю, 20 вересня, відбулась конференція Київської міської організації “Слуг народу”, де назвали кандидатів у депутати Київради на майбутніх виборах. На заході у тому числі був присутній президент України Володимир Зеленський. Спікери багато критикували чинну владу, так само багато і красиво обіцяли. Та за цим усім не сховався той факт, що зібрання, попри заборону закону, проходило у дворику червоного корпусу Київського національного університету ім. Шевченка.

“ВУЗ перетворюється в офіс”. Киян обурило проведення зборів “Слуг” на території КНУ

Під час з’їзду не пролунав Державний Гімн України (на початку і наприкінці заходу), також не спостерігалося державної символіки, проте була символіка партії “Слуга народу”.

Варто зазначити, що стаття 31 закону України “Про освіту” забороняє в навчальних закладах зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- або відеоматеріалів, інших матеріальних або нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять:

  • найменування або символіку політичних партій (об’єднань), громадських або благодійних організацій, назва або символіка яких співзвучні з назвами і символікою політичних партій;
  • зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) або засновниками політичних партій (об’єднань);
  • зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, “політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність”.

Про неприпустимість політичної агітації в навчальних закладах днями попереджало і Міністерство освіти і науки України – обласним держадміністрацям, установам професійної (професійно-технічної) та вищої освіти розіслали листи щодо “недопущення політичної агітації в навчальних закладах”.

загрузка...

На порушення закону відреагували кияни у соцмережі.

Зокрема, користувач Sergiy Petukhov пише: “Альма матер вміє здивувати” – і цитує закон, що забороняє агітацію у закладах освіти.

Дехто не вірить своїм очам, а дехто констатує, що “рідний вуз перетворюється в офіс”.

Реакція народних умільців не заставила на себе чекати:

зелений універ

Від студентів на ім’я ректора вишу Леоніда Губернського та юридичного департаменту студентського парламенту полетіли запити щодо “неправомірного використання території Київського національного університету імені Шевченка, зокрема проведення 20 вересня 2020 року публічних заходів партії “Слуга народу”

Михайло Ведмідь звертає увагу на “кітчевий несмак” та продовження совкових традицій політизації освіти самого заходу СН на тлі Червоного корпусу.
В пана Віталія Селика (якого я люблю і поважаю як друга) болить за неефективний громадський транспорт, за неінклюзивні тротуари, за кітчевий несмак в оформленні міста, за зруйновані історичні будівлі, за Гостиний двір, за біле світло, за недовіру між киянами, за відсутність районних рад. І він обіцяє не зрадити і не скурвитися. Звучить дуже красиво! Але першим кроком він декларує неповагу до статуту КНУ: 1.6. Створення та діяльність політичних партій, суспільно-політичних рухів і релігійних об’єднань в Університеті не допускається. Не кажучи вже про “кітчевий несмак” та продовження совкових традицій політизації освіти самого заходу СН на тлі Червоного корпусу. Тобто, якщо історичну будівлю зносити не можна, але для рейтингу Зе потрібно, то можна – так панове урбаністи та любителі рідного міста?
Нагадаємо, сьогодні стало відомо, хто піде на вибори у Київраду від партії “Слуга народу”. Цікаво, що очолить список дружина діючого міністра.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...