Темпи зростання кількості робочих місць на Київщині значно прискорилися – дослідження

Автор: Оксана Тупальська
12:46 25.10.2022

На тлі збільшення безробіття в країні, кількість вакансій за місяць у Київській області зросла на 23%.

Темпи зростання кількості робочих місць на Київщині значно прискорилися – дослідження
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляють у Національному інституті стратегічних досліджень.

Київський регіон після звільнення від окупантів утримує першість за пропозицією робочих місць поруч із Львівською, Дніпропетровською, Одеською та Івано-Франківської областями.

Після вторгнення окупантів у лютому 70% українців втратили роботу або відчули суттєве зниження зарплати, тоді як зберегти місця праці, перейшовши у віддалений режим чи на часткові виплати вдалося 19% громадян, 6% знайшли нову роботу, а 37% втратили роботу та не працюють. На обліку у Державному центрі зайнятості станом на початок жовтня зареєстровано 260 тисяч безробітних.

«Повномасштабні воєнні дії, що відбуваються на території України вже вісім місяців, призводять до фізичних руйнувань цивільної та економічної інфраструктури, втрати контролю чи згортання виробництва економічних суб’єктів на тимчасово окупованих територіях або територіях, де відбуваються активні бойові дії, порушення логістичних і виробничих зв’язків», – повідомляють автори дослідження.

Уже сьогодні аналітики мають прогнози, яким буде ринок праці на етапі відновлення після перемоги над російським окупантом. Зазначають, що зросте попит на на фахівців будівельної індустрії (проєктувальників, архітекторів, дизайнерів, мулярів та ін.) та суміжних з нею галузей економіки (логістів, водіїв автотранспортних засобів, інженерно-технічні кадри, спеціалістів з виготовлення будівельних матеріалів).

«Якщо зберігатиметься тенденція щодо розвитку сфери ІТ, зросте попит на фахівців цієї галузі. У повоєнні часи значним буде попит на медичних працівників. Однак, з огляду на масштаби руйнувань промислових підприємств і тривалість відновлення зруйнованих потужностей, попит на працівників промислових видів діяльності певний час буде порівняно слабким», – зазначають у НІСД.

Щодо рівня заробітних плат, на які можуть розраховувати працівники – є опитування Gradus Research. Воно свідчить, що 73% компаній – членів Європейської бізнес асоціації планують підвищити заробітну плату своїм співробітникам у 2023 р., з них 40% підвищуватимуть платню на рівні від 10 до 20%. Водночас 26% компаній залишать заробітні плати на рівні поточного року, а 1% – запланували їх скорочення.

Нагадаємо, влітку 2022 року кожним восьмим зареєстрованим безробітним у Києві був внутрішньо переміщеною особою.

Працівники одного із садочків Дніпровського району Києва з перших днів війни перепрофілювалися та почали шити засоби для фронту.

Водночас, попит на няню, яка зможе доглядати за дітьми в той час, коли батьки на роботі, у Києві зберігається.

 

Великий Київ у Google News

підписатися