Втомилися і все дратує? Психіатр розповів, що є симптомами прихованої депресії

Автор: Любава Лисичкіна
00:34 01.10.2022

Прихована депресія(маскована) – це різновид депресіі, яка проявляється соматичними симптомами, а не зниженим настроєм та плаксивістю.

Втомилися і все дратує? Психіатр розповів, що є симптомами прихованої депресії Фото: Ілюстративне

Як зазначив столичний лікар-психіатр, невролог Євген Скрипник, при цьому депресивний стан хворого, як правило, не помічається оточуючими, а тільки відчувається самим пацієнтом.

Частий супутник депресії це відсутність сил – це постійна втома. Крім цього, дратівливість – причина відсутність сил, людині важко відповідати на питання, не вистачає енергії і тому виникає дратівливість.

“Хворий з депресією частіше може бути не сумним, а холодним, байдужим до інших. Відсутність задоволення від речей, які раніше приносили задоволення. Кава не така смачна як раніше, їжа не така, чоловік подарував квіти, але відчуття радості зовсім не такі, як раніше”, – звертає увагу лікар.

Скрипник також зазначає, що має місце зміна харчових звичок, надмірний апетит (“заїдання” солодким, мучним тощо) або навпаки відсутність апетиту. Спостерігається коливання настрою, є дні хороші та дні погані, і це не вихід з депресії, а як раз і характерно для депресії.

Також серед симптомів прихованої депресії:

  •  порушення сну
  • потяг до вживання алкоголю та наркотичних речовин
  • “синдром роздратованого кишківника”,”дарейний синдром”  – проблеми з органами ШКТ, часта нудота, вздуття шлунка, кишечника, блювання, діарея, тобто коли ви помітили що часто стали перебувати в вбиральні, особливо на фоні хвилювання.
  • часті болі в спині, неприємні відчуття, болі в статевих органах, біль в ділянці простати, часто плутають з симптомами простатиту, циститу, біль в прямій кишці, тобто синдром тазового болю , біль в суглобах, в м’язах, головний біль тощо
  • відчуття туману в голові.

Також, одним з частих симптомів є запаморочення, людина обстежує всі свої судини, робіть МРТ, але причини немає. Можуть бути неприємні відчуття, “пече”, “відчуття повзання муразів”, “поколювання” по шкірі і часто локалізація змінюється.

“Хворі з прихованою депресією роками обстежуються ,але при остеженні нічого не знаходять. Якщо ви помітили в себе наведені симптоми – то зверніться до психіатра для діагностики вашого психічного стану”, – зауважує психіатр.

Нагадаємо, невролог розповів, чи слід при паніці знижувати тиск антигіпертензивими препаратами.

 

Великий Київ у Google News

підписатися