Вставай страна огромная: “Укрпошта” та Міноборони зібралися святкувати 23 лютого

Автор: Тетяна Сененко
11:59 18.02.2021

«Укрпошта» 23 лютого вводить в обіг поштові марки «Збройні сили України. Сухопутні війська».

Вставай страна огромная: “Укрпошта” та Міноборони зібралися святкувати 23 лютого

Тираж маркованого аркуша – 20 тисяч примірників. Поштовий випуск здійснено за підтримки Міністерства оборони України.

Погашення марок спеціальним штемпелем відбудеться у Києві. Відповідна інформація вказана у Філателістичному бюлетені.

Згодом, після негативної реакції користувачів, в Міноборони зазначали, що це рішення не  узгоджувалося ні з міністерством, ні зі Збройними Силами України.

“Дата асоціюється зі злочинним комуністичним режимом та днем захисника держави-агресора Російської Федерації. Це рішення керівництва “Укрпошти” не  узгоджувалося з Міноборони та Збройними Силами України”, — підкреслили у відомстві.

А от очільник компанії Ігор Смілянський заявив, що через такий суперечливий анонс хотів привернути більше уваги до випуску марок. Таке рішення очільник “Укрпошти” називає “експериментом” та “тролінгом, який зрозуміли не всі”.

Варто нагадати, що історично дата 23 лютого – це день створення в 1918 році Робітничо-селянської Червоної Армії в Радянській Росії. Після розпаду СРСР традиція святкувати 23 лютого залишилася, хоча свято було перейменовано в «День захисника Вітчизни».

З 2014 року Україна відмовилася від святкування 23 лютого. В українських воїнів з’явилося своє свято – День захисника України, яке відзначається 14 жовтня.

“День захисника Вітчизни» 23 лютого досі відзначається в Росії і ще кількох колишніх радянських республіках. У 2002 році російська Держдума ухвалила закон, згідно з яким це свято є днем військової слави Росії, і зробила його вихідним”, – йдеться у повідомленні.

Великий Київ у Google News

підписатися