Фундаментам Палацу гетьмана Розумовського надано охоронний статус щойно виявленого обʼєкту культурної спадщини, повідомляє ГО “Спадщина”. Засідання щодо цього відбулося у четвер, 27 червня.
Довідку щодо об’єкту підготував відомий археолог та дослідник старовини Тимур Бобровський.
Фундамент, на якому був побудований палац гетьмана Кирила Розумовського зберігся на вулиці Мазепи, 3В у Печерському районі Києва. Його залишки намагалися розібрати забудовники. Раніше на фундаменті палацу була зведена Київська фортеця. Будівлі її інженерних служб є складовою фортифікаційного комплексу Микільської брами. Щоправда, сам палац простояв тут не довго – його ще за часів Розумовського вивезли з Києва і інше місце. Тому фундамент є лише підземною згадкою про тимчасову забудову гетьмана.
Громадські активісти рохповідали, що у квітні 2024 року Київська міська прокуратура відкрила кримінальна провадження за фактом проведення самовільних будівельних робіт.
У травні 2024 року Консультативна рада Департамент охорони культурної спадщини КМДА відхилила історичну довідку на стутус памʼятки.
Однак, як бачимо, актив міста домігся свого і тепер каміння, що нагадує про історичне минуле, буде охоронятися від знищення.