Впровадження е-квитка в транспорті Києва можуть відкласти – нова дата

12:59 30.06.2020

КМДА готова відтермінувати до 1 січня 2021 року запровадження єдиного електронного квитка на проїзд у міському громадському транспорті, щоб дати можливість уряду розробити зміни до законодавства щодо надання пільг на проїзд пільговим категоріям громадян. А громадянам, які мають пільги, – можливість безкоштовно користуватися громадським транспортом.

Впровадження е-квитка в транспорті Києва можуть відкласти – нова дата

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда. За її словами, місто зіткнулося з проблемою, яка має бути вирішена на державному рівні. 

Відповідно до законодавства України, право на безоплатний проїзд пільговим категоріям регламентується вісьмома законами України. Які стосуються ветеранів військової служби, військовослужбовців, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій пільговиків. Кількість киян, які мають право на пільговий проїзд згідно із законодавством України становить близько 240 тисяч осіб.

Окрім того, постановами Кабміну 1993 та 1994 років надано право безкоштовного проїзду для пенсіонерів, а це 480 тисяч мешканців Києва.

І хоча, згідно з Конституцією, держава повинна компенсувати проїзд для пільгових категорій громадян, із 2015 року ці витрати покладені на місцеві бюджети. Київ і надалі забезпечує пільговий проїзд киянам, які мають на це гарантоване державою право.

Але ми вважаємо соціальною несправедливістю для пільговиків із інших регіонів України, яким доведеться сплачувати власні кошти за проїзд із введенням єдиного електронного квитка. Столичний бюджет цих витрат покрити не може. Тому держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні. І на кількох нарадах за участю прем’єра, урядовців і керівництва столиці, була досягнута домовленість, що уряд розробить відповідні зміни до законодавства України. А столиця врахує рекомендації урядовців і відтермінує запровадження електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішене”, – підкреслила Хонда.

Нагадаємо, метою запровадження е-квитка було уникнення нецільового використання бюджетних коштів, зменшення обігу готівки на транспортних підприємствах, облік пасажирів, зокрема, і пільгових категорій для ефективної організації трафіку та визначення сум компенсацій перевізникам. Повноцінно система е-квитка мала запрацювати у столиці з 1 липня.

Як повідомлялося раніше, пільги на проїзд зможе встановлювати міська влада (КАТЕГОРІЇ). Водночас, з 1 липня зміняться умови проїзду у транспорті для пільговиків, що не зареєстровані у Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися