Вперше за 100 років росія має дефолт за зовнішнім боргом

Автор: Марія Супрун
09:14 27.06.2022

Росія потрапила в дефолт по зовнішньому боргу вперше з 1918 року, але заперечує це.

Вперше за 100 років росія має дефолт за зовнішнім боргом
оренда квартири Київ

Як пише Bloomberg, росія вперше має дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією жорстких західних санкцій, які закрили шлях для платежів закордонним кредиторам.

У неділю сплив термін відстрочки відсоткових платежів у сумі приблизно 100 млн доларів, які мали бути виплачені ще 27 травня, і це вважається подією дефолту.

«Враховуючи шкоду, яку вже завдано російській економіці, дефолт на даний момент має символічний характер і мало значить для росіян. Водночас, це ознака швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного ізгоя», — зазначило агентство.

Зазначається, що офіційної заяви про дефолт від російської сторони не буде і там цього не визнають. Росія заперечує проти оголошення дефолту, стверджуючи, що кошти для оплати всіх рахунків у неї є, і вона не може це зробити вимушено. Мільярди доларів на тиждень продовжують надходити в державну скарбницю від експорту енергоносіїв.

Востаннє росія потрапила у дефолт у 1918 році, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися платити за царськими боргами своїм іноземним кредиторам.

Нагадаємо, Кулеба закликав світових лідерів посилити санкції проти РФ через вчорашній обстріл Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися