Вперше в Україні! Дитину прооперував робот Da Vinci (ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
10:46 01.03

Вперше в Україні дитину прооперував робот Da Vincі. Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям.

Вперше в Україні! Дитину прооперував робот Da Vinci (ВІДЕО)

Унікальна операція відбулася у стінах Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, повідомляє керівник лікарні Олег Самчук.

Пацієнтка – 13-річна дівчинка, яка народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою.

З допомогою Da Vinci спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це всеодно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На ліквідацію спайок пішло майже три години.

Нагадаємо, у Києві чоловік-донор врятував 4 життя – його сердце, печінку та нирки пересадили іншим людям.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...