Сердце, печінка та нирки. У Києві чоловік-донор врятував 4 життя

Автор: Марія Супрун
11:02 19.02

У Києві пересадили серце, печінку і дві нирки та врятували життя чотирьом людям. Донором став 47-річний чоловік, який загинув через крововилив у мозок. На жаль, спроби його врятувати були марними. Після того, як консиліум лікарів констатував смерть мозку, рідні погодилися на донорство.

Сердце, печінка та нирки. У Києві чоловік-донор врятував 4 життя

Про це розповіли у Київській міській клінічній лікарні №1, яка торік отримала ліцензію на трансплантацію.

“Дуже непросте рішення родини, яка втратила найдорожчу людину, подарувала шанс на нове життя чотирьом людям. Дякуємо родичам донора за мужність та милосердя”, – йдеться у повідомленні.

Операція відбувалася у ніч з 17 на 18 лютого. У лікарні №1 пересадили одну нирку. Її отримав 22-річний киянин, власні нирки якого відмовили 13 років тому. Відтоді він перебував на гемодіалізі і чекав на трансплантацію. Операцію місцевим лікарям допомогли виконати лікарі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова на чолі із Владиславом Закордонцем. Її розпочали біля третьої ночі і завершили о шостій ранку.

Другу нирку отримала 30-річна дівчина, яка три останні роки була на діалізі. Її пересаджували уже в Інституті Шалімова. Там же трансплантували і печінку. Реципієнткою стала 49-річна жінка.

Що ж до серця – то воно тепер б’ється у грудях 46-річного киянина, власний орган якого уже не міг качати кров. Сердце було передано в Інститут серця, де знаходився реципієнт для подальшої трансплантації.

Нагадаємо, 250 трансплантацій органів в Україні – такі плани МОЗ на 2021 рік. Раніше Кабмін затвердив тариф на трансплантацію органів в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...