Вознесіння Господнє: що можна, а що не варто робити сьогодні

Автор: Марія Супрун
10:59 10.06.2021

Сьогодні Християни східного обряду святкують Вознесіння Господнє – одне з головних свят церковного року. Приурочені до нього служби починаються ще напередодні.

Вознесіння Господнє: що можна, а що не варто робити сьогодні
оренда квартири Київ

Свято Вознесіння не є сталим і відзначається на сороковий день після Світлої Неділі, завжди у четвер шостого тижня після Великодня. За новозаповітними оповідями, Вознесіння Господнє – повернення Ісуса Христа із земного існування в Божественну сферу буття – відбулося на 40-ий день після Його Воскресіння.

Через те, що свято припадає на четвер, поста в цей день немає — можна їсти будь-яку їжу.

В Україні Вознесіння здавна святкували урочисто. Готували обрядові страви – млинці (пшеничні, гречані, пшоняні), які пекли на яйцях і їли зі сметаною або розтиранкою із сиру й сметани чи з ряжанкою. Пекли ще пиріжки у вигляді драбинки, які так і називалися – «драбинки». Люди сподівалися, що млинці, покладені на перекладини драбинки, будуть служити сходинками, по яких кожен із присутніх за столом зможе піднятися у Царство Небесне, коли прийде його час.

Що можна робити:

  • Сходити в храм. На Вознесіння у храмах проводяться особливі Літургії, де треба морально очиститись і помолитись за спасіння своєї душі.
  • У цей день печуть пироги з зеленою цибулею та хлібні «драбинки». Хліб можна освятити у церкві, а потім сходити в гості до рідних
  • Можна зібратися родиною за великим святковим столом, адже це родинне свято
  • За народним повір‘ям, на Вознесіння не можна відмовляти у допомозі мандрівникам, в цей день віруючі намагалися більше допомагати нужденним, подавати милостиню тим, хто просить.

Що не варто робити:

  • Забороняється лаятися, сваритися та заповнювати свої думки негативом.
  • Виконувати важку роботу або займатися ремонтом;
  • Прибирати вдома — краще зробити це напередодні. Не можна в цей день тримати в бруді та безладі своє помешкання. За повір’ям, сьогодні Христос може зайти в будь-який будинок;
  • Вінчатися та одружуватися.

Нагадаємо, в Києві з’явилася ще одна громада ПЦУ.

Великий Київ у Google News

підписатися