Комплекс утворює один з найбільших за кількістю складових та сумарною довжиною підземних галерей стародавніх печерних комплексів на території міста.
“Надалі кропітка робота археологів дозволить визначити походження, призначення, датування та більш детальну історико-культурну цінність Вознесенського печерного комплексу”, — зазначили у Департаменті.
Час утворення печер невідомий. Наразі комплекс датують XIV- XVII століттям. За археологічним контекстом і наявними аналогами вірогідно належить до рідкісного різновиду підземних сховищ, які використовувалися місцевим населенням під час військових загроз пізньосередньовічної доби та є специфічним свідченням його побуту і матеріальної культури.
Читайте також: Влада обіцяє захистити близько 570 об’єктів культурної спадщини Києва: що пропонується
Печерний комплекс зберіг в автентичному стані первинні архітектурні елементи — стіни, бічні ніші та приміщення, а також законcервовані намулом археологічні нашарування. Має частково збережені штучно облаштовані привхідні тераси, як елемент стародавнього культурного ландшафту.
Перебуває у задовільному стані, без масштабних руйнувань, за винятком окремих дрібних розколин та осідань, викликаних періодичними замуленнями печерних порожнин.
Раніше стало відомо, що історичну будівлю на Рейтарській, 22 в центрі Києва можуть продати.