Флорентійський ренесанс піде в приватні руки? Історичну будівлю на Рейтарській, 22, можуть продати

Автор: Любава Лисичкіна
18:41 23.11.2021

Ця будівля – одна з перших у Європі станцій швидкої допомоги. Будинок був зведений у 1914-1915 роках за проєктом архітектора Йосипа Зекцера в стилі флорентійського ренесансу.

Флорентійський ренесанс піде в приватні руки? Історичну будівлю на Рейтарській, 22, можуть продати Фото: Вікіпедія
Світлодіодне освітлення

Про те, що історичну будівлю можуть придбати брати Олександр та В’ячеслав Костянтинівські, повідомляє kiev24.

Зараз тут знаходиться Київський міський клінічний ендокринологічний центр. Проте основна будівля та флігелі перебувають в аварійному стані.

Що саме буде на місці історичної будівлі на Рейтарській поки невідомо. Нині Костянтинівським належать Botanic Towers, Diplomat Hall, Vedenskiy, а ще мережа «Пузата хата» і ресторанів Carte Blanch. У вересні 2014 року В’ячеслав Костянтинівський балотувався по одномандатному округу в Верховну Раду, проте в липні 2017 року – відмовився від мандату.

“Звичайно, якщо подивитися на статки кандидатів на будівлю, вони цілком могли б стати меценатами та відбудувати для столиці історичну знахідку під музей або виставкову залу. Адже обидва ще наприкінці 80-х їздили в Америку, отримували досвід, назбирали грошенят, згодом бралися за дуже амбітний проект – побудову найвищих висоток в Європі Sky Towers на 47 поверхів під офіс на 17 тис. співробітників та 41 поверх під готель на 500 номерів  (намір провалився, а компанія, якою керували брати збанкрутіла у 2015 році)”, –  пише видання.

Логічно, що багатоповерхівку з квартирами там навряд зведуть, а от офісний центр – цілком можливо.

Відомо, наприкінці  серпня 2021 року Київська міськрада ухвалила список об’єктів, які не підлягають реставрації та мають залишатися під особливим захистом. Але будівлі на Рейтарській, 22, там немає. 

За словами Володимира Прокопіва, майже 1,5 тис. історичних будівель Києва досі не внесені до держреєстру. І Перелік історичних будівель, де заборонена реконструкція, буде розширюватися

Нагадаємо, на думку Володимира Прокопіва, для збереження культурної спадщини потрібно розширити повноваження місцевої влади і збільшити штрафи для порушників.

Великий Київ у Google News

підписатися