Воюють і вони: «З 24 лютого 5 людей поряд на фронті – це митці», – музикант та киянин Ігор Двигало

Автор: Оксана Тупальська
12:39 07.02

У перший день повномасштабного вторгнення музикант Ігор Двигало зателефонував до своїх знайомих митців та запитав, як потрапити у ТРО. З того часу воював, боронячи Київщину, з листопада 2022 році був під Бахмутом, там отримав поранення.

Воюють і вони: «З 24 лютого 5 людей поряд на фронті – це митці», – музикант та киянин Ігор Двигало

«Відчуваю, що там потрібен. Це відчуття не полишало на позиціях. На фронті, на передовій – я розумів, що знаходжуся на своєму місці. Мене добре навчили за той час, поки ми були ще під Києвом. Саме на передовій побачив, що це не марно було, що моя служба дійсно приносить користь, я потрібен своїм», – ділиться Ігор з кореспонденткою Укрінформу.

Вранці 24 лютого Ігор зателефонував письменнику Сергію Пантюку і художнику Борису Гуменюку, бо знав, що вони вже воювали в добробаті. І вже ввечері зустрілися у Києві та поїхали до пункту мобілізації територіальної оборони.

«Так нас і оформили окремим взводом. В основному кістяк того взводу – це досі мій підрозділ. Ще коли під Києвом були, то спати лягали так: я, за мною актор Дмитро Лінартович, за ним письменник Сергій Пантюк, потім поет і художник Борис Гуменюк. Трохи згодом ще навпроти мене розмістився і бандурист Василь Лютий. Такий от у нас творчий куток був. Всі в одному відділенні спочатку», – ділиться музикант.

Згодом творчі друзі воювали у різних підрозділах. Про художника Бориса Гуменюка надійшла звістка, що зник безвісти і ймовірно потрапив у полон. Актор Дмитро Лінартович у січні 2023 року отримав важке поранення і також потребував лікування та реабілітації.  

У грудні 2022 року на бахмутському напрямку Ігор з позивним «Маестро» отримав важке поранення – хірурги вийняли осколок зі шлунка, тиждень пробув у реанімації, згодом кілька операцій. Проходив реабілітацію. Деякий час мешкав у Києві.

«Від спілкування з людьми на вулиці у Києві мені навіть іноді ніяково. Особливо коли ще з милицями чи з ціпком ходив, то постійно підходили і дякували, хтось кавою хотів пригостити. Одного разу йшла група, напевно, зі святкування, іменинниця чи хто обійняла мене, троянду подарувала, подякувала. Тож здебільшого люди розуміють і поважають захисників», – поділивсья військовий.

Поки був у Києві та лікувався, намагався концертами збирати на військо:

«Був концерт 22 квітня за участі Дмитра Лінартовича (ми з ним 1 січня 2022 року організували гурт «Серце»), Живосила Лютого. Ми тоді зібрали майже 6 тисяч гривень. Проводили аукціон, де за донати пропонували придбати шеврони нашої роти. Також на аукціоні було декілька картин. Одна невелика, з назвою «Українська перемога» – дружини Сергія Пантюка Тетяни Шептицької, заступниці директора Національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Я придбав. Буде висіти вдома поруч з картиною Бориса Гуменюка «Берегиня». Окрім цього у «Купідоні», ще два концерти організовували. Крайній «Я повернусь» – у «Ветеран хабі»».

А потім Ігор знову повернувся на Донеччину інструктувати новачків. Каже, кожен, хто прибуває, має знати тактику бою та вміти працювати злагоджено. Цього разу не на передовій, тому взяв з собою гітару – хоч роботи багато, хоча б вночі можна знайти час на музику.  

Читайте також:

Великий Київ у Google News

підписатися