Восени тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30-40% – що пропонує влада Києва

Автор: Марія Супрун
13:44 06.07.2021

Вже цієї осені, не лише в Києві, а й у низці українських міст, тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30-40%. Міська влада Києва запропонувала Уряду використати газ вітчизняного видобутку, щоб не підвищувати тарифи на гарячу воду та опалення населенню.

Восени тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30-40% – що пропонує влада Києва

Про це під час прес-брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Зазначається, що з травня поточного року Уряд скасував дію положення про спеціальні обов’язки закупівлі газу для теплопостачальників і враховували соціальну функцію теплокомуненерго в процесі надання послуг населенню. У результаті теплопостачальні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами, які стрімко зросли в порівнянні з минулим роком. Так, НАК «Нафтогаз» запропонував фіксовану ціну на тривалий період, але і вона є вищою ніж та, що закладена в тариф. Тому підвищення тарифів на гарячу воду та опалення є неминучим. 

За словами заступника голови КМДА, доцільним було б використати на потреби виробництва теплової енергії для населення значно дешевший газ власного видобутку.

«Ми звернулись із листом до Уряду України, де пропонуємо на період коливань ринкових цін на природний газ опрацювати можливість визначення газу видобутого АТ «Украгазвидобування» (що є частиною групи компаній «Нафтогаз України») природним газом соціального призначення. Адже його собівартість становить не більше 4000 грн за 1000 куб. м. Це дозволить не лише стабілізувати ситуацію з розрахунками, вчасно і в повному обсязі придбати газ для старту опалювального сезону, але уникнути підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, до чого зараз змушені готуватись більшість українських міст», – зазначив Пантелеєв.

Також у КМДА навели приклад КП «Київтеплоенерго», яке працює за цінами, що встановлені ще у 2019 році. За цей період:

  • вартість природного газу для населення зросла на 15%, для категорій «бюджетні установи», «релігійні організації» та «інші споживачі» – на 79%;
  • підвищення тарифу на послуги з розподілу природного газу (відповідно до постанови НКРЕКП від 30.12.2020 № 2773) – на 10%;
  • підвищилась ціна електричної енергії на 42%;
  • зросла вартість виробництва теплової енергії на ТЕЦ на 10%;
  • до тарифу включені витрати, пов’язані з придбанням та оснащенням будівель лічильниками тепла і гарячої води у розмірі понад 233 млн грн відповідно до набрання чинності положень закону України № 1060-IX.

За таких умов «Київтеплоенерго» змушене змінити тарифи на тепло вже з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла може становити від 2151,77 до 2433,90 грн, залежно від типу приєднання будинку.

Наразі столиця запроваджує так званий рекомендований авансовий платіж – 10 грн/кв. м. Його можна сплачувати вже з липня, і це буде певним накопиченням, щоб зменшити плату за опалення взимку.

Нагадаємо, в “Київтеплоенерго” знову прийшли з обшуками.

Великий Київ у Google News

підписатися