“Вони вбивали нас і вийшли переможцями” – близькі Героїв Небесної Сотні щодо вироку суду

Автор: Ольга Даниленко
20:10 18.10.2023

Родини Героїв Небесної сотні обурені вироком суду для п’ятьох спецпризначенців київського полку “Беркут”.

“Вони вбивали нас і вийшли переможцями” – близькі Героїв Небесної Сотні щодо вироку суду

Вони подаватимуть апеляцію та вимагають довічного ув’язнення для всіх, хто брав участь у розстрілі мітингувальників на Інститутській 20 лютого 2014 року. Родини також не розуміють чому ті, хто вбили 48 учасників Революції Гідності досі поза межами України.

Повідомляє “ВК”. 

Сьогодні у Святошинському райсуді Києва головуючий суддя Сергій Дячук оголосив вирок п‘ятьом підозрюваним: довічне ув’язнення колишнього заступника командира київського полку “Беркут” Олега Янішевського. На 15 років позбавлення волі засуджено спецпризначенців “Беркуту” Павла Аброськіна та Сергія Зінченка. Ці троє беркутівців були звільненні з-під варти в грудні 2019 в рамках обміну полоненими з Росією. Вони втекли на територію РФ. Двоє інших беркутівців, які залишились в Україні (Сергій Тамтура й Олександр Марінченко) були виправдані судом.

Після оголошення вироку прокурор у справі зазначив, що суд відкинув кваліфікацію терористичного акту спецпризначенців проти мітингувальників, а також перешкоджання акціям протесту. Прокуратура буде оскаржувати вирок у повному обсязі. 

Близькі загиблих Героїв Небесної сотні були шоковані рішенням суду, а також тим, що більшість вбивць досі знаходяться на волі.

Так, Юрій Аксенин – син Василя Аксенина, який отримав кульове поранення 20 лютого 2014 року і згодом помер у польській лікарні наголосив, що буде оскаржувати рішення суду і домагатиметься довічного ув’язнення усім обвинуваченим.

Наталія – дружина Героя Небесної сотні Андрія Дигдаловича, який був вбитий снайпером у груди, коли виносив пораненого, наголосила, що буде продовжувати боротися за справедливий вирок поки зможе. 

Сказати, що я обурена, то це нічого не сказати. В мене закрадається думка, а навіщо у 19-му році ми цих беркутівців звільняли? Чи тоді вже не було зрозуміло, що ніхто їх не покарає? На сьогодні ми не розуміємо, а чи готові ми взагалі карати зло? На сьогодні виникає запитання: а чи готові ми будемо завтра покарати Росію, за її вбивства, які вона коїть сьогодні. Ми виправдовуємо вбивць, шукаємо якісь пом’якшувальні речі. Ну як – довічне тим, хто в Україну ніколи не повернеться? Ті хто ніколи в Україні й не будуть, вони сидять собі там у Росії й насміхаються над нами. Вони вбивали нас і вийшли переможцями. Про яку справедливість ми можемо говорити та надіятися”, – наголосила вдова. 

Світлана – дружина Героя Небесної Сотні Володимира Чаплинського, який загинув на Майдані 20 лютого 2014 року, також не погоджується з вироком суду й наполягає на довічному позбавленні волі всіх спецпризначенців, які брали участь у розстрілі мітингувальників. 

З вироком дійсно не погоджуюсь, тому що за що загинули наші рідні? Певно ще немає в Україні справедливого покарання, адже наші рідні загинули, а ті, що злочини вчиняли, вони зараз  на волі. Немає слів. Я настільки шокована вироком, що в мене немає слів. Ми будемо подавати на апеляцію й далі боротися за справедливе рішення суду. Ми очікували довічного ув‘язнення ”, – зазначила вдова Героя Небесної сотні. 

Прокурор Олексій Донській додав, що прокуратура оскаржуватиме вирок суду у повному обсязі – й в питаннях кваліфікації, й в питаннях щодо окремих обвинувачень. За його словами, суд відкинув звинувачення беркутівців у “терористичному акті” та у “перешкоджанні акціям протесту”. Крім того, суд відкинув постанову Верховного суду щодо однакової провини всіх учасників групи, яка здійснює злочин.

“На наше переконання застосування зброї продовж півтори години щодо необмеженої кількості протестувальників беззбройних – це є нічим іншим ніж терористичним актом. Ніяким іншим мотивом такі дії не можуть бути пояснені. Але суд не сприйняв цю кваліфікацію. Теж саме стосується 340-ї статті – це перешкоджання акціям протесту. Ми не знаємо чому цю статтю суд визнав не доведеною, але це не відповідає цій логіці, яка відбувалася 20 лютого на Інститутській. Третє, для нас незрозуміла логіка, якщо трьох осіб визнано винними у вбивстві, а Маринченка визнано винним у перевищенні влади й виправдано у вбивстві. За постановою Верховного суду чітко зазначено, що якщо є група осіб, які вчиняють злочин, то не на стільки важливо хто безпосередньо вчиняв вбивство. Достатньо того, що це група, яка діяла узгоджено і пов’язана певними зв’язками. Так само діяли бійці беркуту”, – пояснив прокурор. 

Додамо, за данимиЦифрового архіву Майдану у розстрілах людей на Інститутській 2- лютого 2014 року підозрюються 26 бійців спецроти київського полку міліції особливого призначення “Беркут”. З них 24 досі перебувають у розшуку.

У 2015 році Керівник Департаменту захисту національної державності СБУ Анатолій Дублик на брифінгу повідомляв, що 18 колишніх беркутівців перебували у розшуку. На той час два з них знаходилися у Польщі, один у Білорусі, п’ятеро в анексованій АР Крим, семеро на території тимчасово окупованій терористичними організаціями “ДНР” та “ЛНР”, інші – на території РФ. Інтерпол відмовив у взятті їх на облік через начебто політичне переслідування. 

Читайте також: Справи Майдану: суд визнав “тітушку” Медведя винним у викраденні Юрія Вербицького і звільнив

Нагадаємо, розстріли у центрі Києва почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників – 48 осіб загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. Крім цього, 157 протестувальників дістали тілесні ушкодження, із них 68 – вогнепальні поранення.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин