Справи Майдану: суд визнав “тітушку” Медведя винним у викраденні Юрія Вербицького і звільнив

Автор: Галина Ворона
14:21 03.04.2023

Шевченківський суд визнав “тітушку” Олександра Медведя винним у викраденні учасника Революції Гідності Юрія Вербицького. Його засудили до 5 років за ґратами, однак через закінчення строку давності справи Медведя від покарання звільнили.

Справи Майдану: суд визнав “тітушку” Медведя винним у викраденні Юрія Вербицького і звільнив

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Музею Майдану.

Також засуджений має виплатити 248 тисяч гривень Ігореві Луценку – іншому потерпілому в цій справі.

Сам Олександр Медвідь себе винним не вважає та планує подавати апеляцію. Оскаржувати рішення Шевченківського суду збираються і представники прокуратури.

У Музеї Майдану зауважили, що суд над Олександром Медведем триває вже восьмий рік, за цей час чотири рази змінювався склад суду і тричі розгляд справи починали заново. За даними Адвокатської дорадчої групи, суддя Лідія Щебуняєва змінила кваліфікацію злочину, який Медведю інкримінувала прокуратура, – замість ч. 3 ст. 146 у вироку ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу. Це означає, що суд не побачив тяжких наслідків викрадення та заподіяння фізичного болю потерпілим і смерть Юрія Вербицького.

Прямим наслідком зміни обвинувачення судом стало звільнення Медведя від відбування призначеного покарання у зв’язку з тим, що сплив строк давності для притягнення до відповідальності за ч. 2 ст. 146 (злочин середньої тяжкості) замість інкримінованої прокуратурою ч. 3 ст. 146 (тяжкий злочин).

22 січня минуло 9 років від дня смерті Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького. 21 січня 2014-го він зник разом з іншим учасником Майдану Ігорем Луценком. 22 січня тіло Вербицького з ознаками тортур знайшли у лісі поблизу столиці. Юрію Вербицькому було 50 років.

Читайте також: Справи Майдану: екскомандиру “Беркуту” оголосили підозру в умисних вбивствах мітингувальників

Нагадаємо, під суд піде організатор побиття студентів-учасників мирної акції під час Євромайдану.

Великий Київ у Google News

підписатися