Вона лежить мертва, а він в стелю дивится і стогне: як волонтери у війну рятують паліативних хворих

Автор: Любава Лисичкіна
21:54 25.05.2022

В умовах великої війни маленькі трагедії стали зовсім непомітними. Таке собі медичне сортування, за словами волонтерів.

Вона лежить мертва, а він в стелю дивится і стогне: як волонтери у війну рятують паліативних хворих Фото: Facebook Л. Литвинова
оренда квартири Київ
Про неймовірну роботу з порятунку людей з інвалідністю та важкими хворобами в умовах війни та евакуації розповіла голова БФ “Свої” Леся Литвинова.
 
За словами Литвонової, яка наразі зі зброєю в руках захищає Україну, дзвінки про допомогу не припинялися. Люди просили допомогти з евакуацією, киснем, медикаментами, транспортом.
 
“Допоможіть виїхати. Мати паралізована, я її не можу в бомбосховище спустити. І лишити одну не можу. Допоможіть.
– Аптека зачинена, нам треба морфін. Де взяти? За будь-які кошти. Йому болить. Я не можу дивитись.
-Лікар не відповідає. У доньки судоми. Куди її везти? Швидка не їде. Вы чуєте? Її вже годину колотить. Чуєте мене?
– Ви працюєте? Правда? А кисень є? Я пішки дістанусь. Правда працюєте? Мені до вас години чотири йти. Точно працюєте? Я встигну?
– Ало, це фонд? Я не можу жінку з підлоги підняти. В неї, здається, інфаркт. Губи сині. Швидка не відповідає. Ало?
– Ало, це фонд? Мама зламала ногу. Вона в підвалі. Нікому підняти, вона важка. Хтось може приїхати? Хоч хтось? Тут сусідів немає. Мы вдвох, ” – наводить приклади дзвінків Леся.
 
Серед блоків, протитанкових їжаків, броньованої техніки посеред міста, литвинова разом з колегами намагалася рятувати і заспокоювати всіх. Вона зауважує, що жодного дня фонд не припиняв працювати.  
 
“Ало? Я туди попала? В мене сусід лежачий. Його мама доглядала. Я забігла подивитись як вони, а вона померла. Чуєте? Вона лежить мертва, а він в стелю дивится і стогне. А я не знаю що робити. А тіло, сказали, забрати не можуть. А його куди? Ало, чуєте? Він сам навіть не ковтає. Тут повно якихось шлангочок. І апарати. Я не розуміюся на цьому. І що з тілом робити? Ви чуєте мене? Ви можете допомогти?” – і такі дзвінки також приймалися фондом, говорить Литвинова.
 
За словами волонтерки з багаторічним стажем та досвідом, тих, кому треба допомогти – більшає. Литвинова вважає, що паліатив і в більш спокійні часи не був пріоритетом у держави, а в умовах великої війни маленькі трагедії стали зовсім непомітними.
 
“Таке собі медичне сортування. Цинічно, але як є. Люди  не мають помирати в нелюдських умовах. Навіть в війну. Навіть на окупованих територіях, куди інколи вдаєтся передати найважливіше. Люди…”, – додає вона.
 
І зазначає, що фонд постійно потребує коштів, адже людям, які звертаються,  треба медичне харчування, знеболення, протипролежневі матраси, специфічні ліки, заміна стоми або сечоприймачі. 
 
До слова, Епіфаній проситиме Вселенського Патріарха позбавити Гундяєва престолу.

Великий Київ у Google News

підписатися